Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
turystyka
08-12-2019 08:02

Krosno otwarte na kulturę tradycyjną!

Już 13 grudnia w Krośnie rozpocznie swoje działanie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Share
Krosno otwarte na kulturę tradycyjną!Źródło: Materiały prasowe
d2g261l

Powstanie ono w wyremontowanym starym dworcu PKP. Będzie to miejsce, gdzie kultura tradycyjna spotka się z nowoczesną formą przekazu, a przychodzący do nas gość będzie mógł za pomocą własnych zmysłów doświadczyć części tego, co składało się na „życie po dawnemu”. Nie będzie to przy tym ani muzeum, ani skansen. Chcemy przybliżać dorobek ludowy w nowych formach. Przygotowując naszą ofertę staramy się, czerpiąc z bogatych źródeł kultury tradycyjnej, zaproponować takie warsztaty, spotkania i imprezy, które będą ciekawe dla gości w każdym wieku. Na pierwsze z nich serdecznie zapraszamy już od 13 do 15 grudnia w ramach Dni Otwartych w Etnocentrum. W tych dniach każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach za darmo. Dodatkowo w prezencie od nas na warsztaty odbywające się w dniach 17 - 31 grudnia oferujemy 50-cio procentową zniżkę!

Promocja Etnocentrum Ziemi Krośnienskiej na Kiermaszu Pogranicza Kultur Materiały prasowe
Promocja Etnocentrum Ziemi Krośnienskiej na Kiermaszu Pogranicza Kultur Źródło: Materiały prasowe

Promocja Etnocentrum Ziemi Krośnienskiej na Kiermaszu Pogranicza Kultur

d2g261l

Jakie zajęcia zaproponujemy podczas dni otwartych? Pełny program możecie zobaczyć na stronach Etnocentrum oraz Regionalnego Centrum Pogranicza w Krośnie. Tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń to: warsztaty szycia ze znaną projektantką mody Anną Marią Zygmunt, warsztaty tradycyjnej biżuterii koralikowej prowadzone przez Ewelinę Matusiak-Wyderkę, tradycyjne warsztaty kulinarne z Michałem Kociubą, czy warsztaty tworzenia zabawek i instrumentów z gliny – w ich świat wprowadzi Grzegorz Romańczyk. Będzie można także stworzyć unikalne hafty czy wycinanki, nauczyć się zapomnianych kolęd z regionu. A i to jeszcze wciąż nie koniec programu! Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez prawdziwych pasjonatów, ekspertów w swoim fachu. Wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza (od 9.12) oraz w kasie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (od 13.12). Ilość miejsc jest ograniczona, zatem lepiej nie zwlekać!

Taką ofertę przygotowaliśmy dla Was na powitanie. Warsztaty będą także ważną częścią naszej codziennej działalności, ale możecie się po nas spodziewać jeszcze więcej. Odwiedzający nas goście będą mogli wczuć się w dawne życie, uczestnicząc w Opowieści animatorów, posłuchać legend albo skorzystać z multimediów przybliżających dawny świat. Wieczorami zaprosimy Was na potańcówki przy tradycyjnej muzyce, po których na własnej skórze poczujecie, jaką kondycję musieli mieć kiedyś mieszkańcy wsi.

Sala legend w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej Materiały prasowe
Sala legend w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej Źródło: Materiały prasowe

Sala legend w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

d2g261l

Zdradzimy Wam też jedną z tajemnic – podczas zwiedzania Etnocentrum będzie można wybrać się w prawdziwą przejażdżkę drewnianym wozem po wyboistej, polnej drodze! Zastanawiacie się, jak? Przyjdźcie zobaczyć!
Etnocentrum w Krośnie będzie otwarte przez 6 dni w tygodniu – od wtorku do niedzieli. W tym czasie z radością powitamy u nas każdego gościa – od przedszkolaka po seniora.

Otwarcie ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej realizowane jest w ramach działań informacyjno-promocyjnych projektu pn. „Modernizacja zabytkowego dworca PKP na potrzeby funkcjonowania ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, oś priorytetowa VIII. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, działanie 8.1.

Autor: Aleksandra Karmelita – Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2g261l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2g261l
d2g261l