Trwa ładowanie...

Kwarantanna przyjazdowa. Ważna zmiana dla podróżujących spoza Schengen

Zniesienie wielu obostrzeń covidowych zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Co z kwarantanną przyjazdową?

Co z kwarantanną po powrocie spoza Schengen? Co z kwarantanną po powrocie spoza Schengen? Źródło: Adobe Stock
d3h4p4f
d3h4p4f

Większość obostrzeń zostanie zniesiona od 1 marca. Jak powiedział premier, pozostaną w mocy tylko te najbardziej konieczne. - Nadal będzie obowiązywało m. in. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza sklepach czy w komunikacji miejskiej – poinformował Morawiecki na konferencji 23 lutego.

Zmiany w obostrzeniach od 1 marca

Od 1 marca przestaną obowiązywać m.in. limity osób w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Przedstawiciele rządu poinformowali także, że wciąż obowiązywać będzie kwarantanna przyjazdowa, ale jak podkreślono - tylko dla osób bez ważnego europejskiego paszportu covidowego. Trwać będzie siedem dni.

d3h4p4f

Bez testu po powrocie spoza Schengen?

To ważna zmiana. Obecnie przy powrocie spoza strefy Schengen osoby z ważnym certyfikatem, by zwolnić się z kwarantanny, muszą okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Brak testu wiąże się z koniecznością odbycia kwarantanny. Zgodnie z informacją rządu, należy więc się spodziewać, że od 1 marca tego testu już nie będą musiały robić.

Wszystkie szczegóły zostaną wyjaśnione w rozporządzeniu, którego treść jak zwykle ukaże się na kilka dni przed wejściem w życie.

d3h4p4f

Źródło: gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kwarantanna na luksusowym wycieczkowcu. 150 zakażonych pasażerów utknęło we Włoszech

d3h4p4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4p4f

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj