Trwa ładowanie...

Lockdown do kwietnia. Najpierw Austria, teraz Irlandia Północna

Kolejne kraje europejskie nie pozostawiają obywatelom złudzeń na szybkie poluzowanie obostrzeń. Lockdown w Irlandii Północnej będzie przedłużony do 1 kwietnia, choć w marcu nastąpi zniesienie niektórych restrykcji. Wcześniej w tym tygodniu o przedłużeniu zamknięcia m.in. hoteli i restauracji do Wielkanocy zdecydowała Austria.

Share
Żadna inna część Zjednoczonego Królestwa nie przedłużyła dotąd lockdownu tak daleko wprzód
Żadna inna część Zjednoczonego Królestwa nie przedłużyła dotąd lockdownu tak daleko wprzódŹródło: Getty Images
d4bgvb6

Rząd Irlandii Północnej przedłużył do 1 kwietnia trwający tam od 26 grudnia lockdown. Początkowo miał on trwać 6 tygodni.

Irlandia Północna: "Musimy postępować z wielką ostrożnością"

Jak mówiła, szefowa tamtejszego rządu Arlene Foster, Irlandia Północna "z doświadczenia wie, że to, co wygląda jak sukces, jest ciężko wywalczone, ale także kruche".

"Jasne jest, że musimy postępować z wielką ostrożnością i rozwagą. Nasze decyzje muszą być zarówno bezpieczne, jak i zrównoważone, i z odpowiednią sekwencją działań" - oświadczyła Foster.

d4bgvb6

Jednocześnie zdecydowano się na poluzowanie niektórych restrykcji w marcu. Otwarte zostaną przedszkola i szkoły dla klas 1-3. Wszyscy uczniowie mają wrócić do szkół po Wielkanocy.

Od 8 marca sklepy sprzedające artykuły dla niemowląt, odzież, obuwie i artykuły elektryczne będą mogły wznowić sprzedaż w systemie "kliknij i odbierz".

Austria - hotele i restauracje zamknięte do Wielkanocy

W poniedziałek o przedłużeniu obostrzeń poinformowały też władze Austrii. Ogłoszono, że bary, restauracje, obiekty turystyczne, kulturalne i rekreacyjne pozostają zamknięte co najmniej do Wielkanocy.

d4bgvb6

W hotelach nie są podejmowani turyści. Wyjątek stanowią osoby przybywające do danej miejscowości w sprawach służbowych.

Ośrodki rekreacyjne oraz instytucje kulturalne są zamknięte. Dotyczy to m.in. kąpielisk, teatrów, kin i muzeów.

Ośrodki narciarskie i wyciągi są w Austrii otwarte, ale z powodu zamknięcia hoteli i restauracji narty są de facto możliwe jedynie dla osób mieszkających w pobliżu stoków.

d4bgvb6

Na początku lutego w Austrii weszły w życie złagodzone restrykcje przeciwepidemiczne, kończące trzeci ogólnokrajowy lockdown. Otwarte zostały m.in. wszystkie sklepy i galerie, muzea, biblioteki i ogrody zoologiczne. Usługi mogą działać ponownie, ale warunkiem, żeby skorzystać jest posiadanie testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem, który nie jest starszy niż 48 godzin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus. Ciężarówki stoją na autostradzie w Wielkiej Brytanii

d4bgvb6

Podziel się opinią

Share
d4bgvb6
d4bgvb6