Trwa ładowanie...

Lotnisko Bruksela-Charleroi (CRL). Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Bruksela-Charleroi (CRL) leży około 46 kilometrów na południe od ścisłego centrum Brukseli. Ma główny terminal z 2008 roku oraz drugi, nowo otwarty i jest główną bazą tanich linii lotniczych. Jak się dostać do centrum miasta?

Share
Lotnisko Bruksela-Charleroi (CRL). Jak się dostać do centrum miasta? Źródło: Facebook.com
d3tz66e

Port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) – z lotniska do centrum taksówką

Z portu lotniczego Bruksela-Charleroi (CRL) do centrum stolicy Belgii najszybciej dostać się taksówką. Postój zlokalizowany jest na wprost terminalu, a pojazdy (łącznie trzech firm taksówkowych) dostępne są przez całą dobę. Identyczna taryfa obowiązuje w obie strony, a za przejazd z Bruksela-Charleroi zapłacimy 360 złotych. Transfer z lotniska do centrum miejscowości Charleroi wyniesie 53 złote.

Port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) – z lotniska do centrum autobusem

Z portu lotniczego Bruksela-Charleroi (CRL) można dojechać do centrum Brukseli autobusem. Przystanek usytuowany jest blisko terminalu, a połączenia bezpośrednie realizowane są przede wszystkim na brukselski dworzec kolejowy Midi 20 razy w ciągu dnia. Często wybieranym kierunkiem jest także dostępne w dzień i w nocy połączenie z dworcem kolejowym w Charleroi. Co 20-30 minut z lotniska kursuje autobus Brussels City Shuttle. Przejazd do centrum miasta z lotniska Bruksela-Charleroi autobusem trwa około 50 minut i kosztuje mniej więcej 60 złotych.

Port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) – z lotniska do centrum koleją

Port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) to miejsce, gdzie bez problemu można kupić w automacie jeden bilet na przejazdy autobusem oraz koleją. Wybierając tą opcję w biletomacie bądź przez internet, wciska się taryfę 814 przy bilecie w jedną stronę lub 815, gdy planuje się również powrót w taki sam sposób. Pociągi są wybierane przez podróżujących z lotniska Bruksela-Charleroi do centrum miasta najczęściej ze względu na koszty przejazdów, komfortowe warunki jazdy, brak opóźnień i całkowitą niezależność kolei od warunków panujących na drogach.

d3tz66e

Na lotnisku Bruksela-Charleroi nie ma stacji kolejowej, trzeba więc wyjść przed terminal i udać się autobusem linii A do centrum Charleroi (20 minut jazdy za 25 złotych, odległość to około 7 kilometrów). Odjeżdżają stąd trzy pociągi do Brukseli, m.in. na dworzec Midi, a także stacje Brussels Central i Brussels North. Bilet łączony na autobus z lotniska do Charleroi i pociąg do Brukseli kosztuje 64 złote.

Port lotniczy Bruksela-Charleroi (CRL) – z lotniska do centrum samochodem

Na terenie portu lotniczego Bruksela-Charleroi (CRL) można również wynająć samochód. Jest to jednak opcja dość droga, gdyż koszt minimalny to 402 złote za czteroosobowy pojazd. Podróż będzie trwała wówczas do 45 minut. Na terenie terminala lotniska znajdują się wypożyczalnie Hertz, Avis, Europcar oraz TC Location.

d3tz66e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tz66e
d3tz66e