Trwa ładowanie...

Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport). Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Eindhoven znajduje się w południowej Holandii, ok. 10 km od centrum miasta. Port lotniczy jest stosunkowo mały, dzięki czemu wydaje się miejscem przyjaznym dla pasażerów. Jest też bardzo dobrze skomunikowany z Eindhoven i innymi miastami w Holandii. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport). Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com
d8vtvov
d8vtvov

Z lotniska Eindhoven do centrum miasta taksówką

Istnieje co najmniej kilka sposobów na dotarcie z lotniska Eindhoven do miasta. Najprostszy z nich do złapanie taksówki. Działające na lotnisku firmy to:Taxibedrijf Cibatax, Connexxion Taxi Services Taxi i Jansen.

Podróż do centrum Eindhoven powinna zająć od 15 do 20 min. Można oczywiście podróżować również własnym samochodem. W tym przypadku pomocne będzie śledzenie znaków z napisem N2, które ułatwiają trafienie do docelowego miejsca.

Z lotniska Eindhoven do centrum miasta busem

Na lotnisku Eindhoven działa również komunikacja publiczna. Możemy stąd pojechac bezpośrednio do centrum miasta, wsiadając do busa z numerem 401. Podróż nie powinna zająć więcej niż pół godziny. 401 odjeżdża z regularnością co kilkanaście minut, a bilet kosztuje 3.75 EUR.

d8vtvov

Jeśli zmierzamy do innego miasta w Holandii, np. Den Bosch, Utrecht albo Amsterdamu, możemy skorzystać z autokaru AirBusExpress. Autokar do Amsterdamu odjeżdża co półtorej godziny, a do innych miast – kilka razy dziennie. Bilety można kupować online, na stronie internetowej przewoźnika znajdują się również informacje nt. cen biletów i dokładny rozkład jazdy.

Z lotniska Eindhoven do centrum miasta wynajętym samochodem

Dodatkowo bezpośrednio na lotnisku w Eindhoven można skorzystać również z możliwości wynajęcia samochodu. Działa tutaj kilka firm oferujących samochody w zależności od potrzeb klientów. Wypożyczalnia jest prowadzona zarówna na miejscu, jak i online. W razie kłopotów z transportem albo długiego oczekiwania na kolejny lot, zawsze można skorzystać z noclegu w przylotniskowym hotelu.

Lotnisko w Eindhoven może stanowić bazę startową podróży do północnych Niderlandów, Barbant, Overijssel i Galderland, a także do Amsterdamu. Bez trudu można tu zaparkować samochód, ponieważ parking zwykle nie jest zakorkowany, jak w przypadku innych lotnisk.

d8vtvov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8vtvov