Trwa ładowanie...
d1pwks6

Lotnisko Mannheim - MHG

Największe atrakcje
Lotnisko Mannheim - MHG
Kraj
Region
Rudolf Stricker - zdjęcia własne
Źródło: Rudolf Stricker - zdjęcia własne

Port lotniczy Mannheim znajduje się południowych Niemczech, w regionie Badenii-Wirtembergii, czyli południowej krainy Niemiec. Region ten graniczy z Francją. Operuje z niego m.in. Lufthansa.

Lotnisko Mannheim – co warto odwiedzić?

Lotnisko Mannheim jest położone jest położone w pobliżu ujścia rzeki Neckar do Renu, czyli jednej z najdłuższych rzek Europy.

Od Heidelbergu z pięknym gotycko-renesansowym zamkiem dzieli nas zaledwie 15 km, a do Zamku w Mannheim czy do parku Luizy zaledwie 5-6 km, zatem wszędzie dotrzemy w szybkim czasie. W okolicy mieszczą się także Schwartzwald, Jezioro Bodeńskie. Niedaleko jest też do Baden-Baden.

Lotnisko Mannheim – kierunki krajowe i zagraniczne

Lotnisko Mannheim obsługuje loty krajowe m.in. do Frankfurtu nad Menem, Berlina oraz Monachium. Można też polecieć z niego niemal w dowolne miejsce globu, w tym do Francji, do Wielkiej Brytanii, do Londynu czy Manchesteru.

Całe lotnisko jest doskonale oznaczone, dlatego warto polecić je osobom, które dotąd niewiele podróżowały samolotem. Lot z Warszawy do Mannheim trwa zaledwie 1h 35min, a z Katowic jeszcze krócej – nieco ponad godzinę.

Lotnisko Mannheim – transfer z lotniska do miasta

Transfer z lotniska do hotelu w Mannheim to prosta sprawa: kolej, autobus, taksówki, kolejka miejska, wypożyczalnia samochodów - każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie macie dużo bagażu, a lubicie spacery - to możecie zrobić sobie spacer. To tylko 4 kilometry.

Mannheim to dla turystów korzystających z transportu publicznego prawdziwy raj, gdyż funkcjonuje tutaj sieć tramwajów, która łączy miasta: Mannheim, Ludwigshafen, Heidelberg i kilka mniejszych punktów. Wszystko to obsługuje jeden przewoźnik, więc nie ma problemów z biletem. Sieć to pięć linii łączących 77 przystanków, w tym lotnisko.

Lotnisko Mannheim znajduje się w odległości 925 km od Warszawy. Transport w Mannheim i sąsiednim Heidelbergu usprawnia szybka kolejka miejska S-Bahn Ren-Neckar – to niedrogi i pewny środek transportu. W mieście wypożyczymy także samochód oraz zamówimy taksówkę. Dworce w Mannheim to Mannheim Hauptbahnhof oraz Mannheim-Handelshafen.

Lotnisko Mannheim – loty z Polski

Na lotnisko w Mannheim można dolecieć z dwóch polskich miast: Warszawy i Katowic. Lotnisko Chopina w Warszawie dzieli od lotniska Mannheim około 950 km.

Ceny biletów lotniczych wahają się między 120 zł wśród najpopularniejszych linii lotniczych, do 350 zł. Jeśli zależy nam na cenie, z pewnością warto skorzystać z promocji i upolować tanie bilety lotnicze do Mannheim już od kilkudziesięciu zł.

Lotnisko Mannheim - MHG
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 35 min/10 h 22 min

Strefa czasowa

UTC/GMT + 2:00

Waluta

Euro

Przykładowe ceny

- Woda 1,5l - 0,85 gr;
- Coca cola 2l - 5,46 zł;
- Piwo 0,5l - 2,5 zł;
- Papierosy - 25 zł.

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

1150 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwks6
d1pwks6
d1pwks6