Trwa ładowanie...
d2mi1fy

Lotnisko Orio al Serio - BGY

Największe atrakcje
Lotnisko Orio al Serio - BGY
Kraj
Region
Wikimedia Commons CC BY 3.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY 3.0

Lotnisko Orio al Serio przynależy zarówno do Bergamo, jak i Mediolanu. Z portu lotniczego Orio al Serio można polecieć w prawie każdy zakątek Europy.

Lotnisko Orio al Serio – położenie

Lotnisko Orio al Serio znajduje się we włoskim regionie o nazwie Lombardia. Port lotniczy Orio al Serio jest położony w odległości niecałych 4 kilometrów od Bergamo. Bergamo to jednak nie jedyne miasto, które obsługuje lotnisko Orio al Serio – drugim jest oddalony o około 45 kilometrów Mediolan. Orio al Serio funkcjonuje także pod inną nazwą – Il Caravaggio – nadaną mu na cześć wspaniałego włoskiego malarza, Michelangela Caravaggia.

Lotnisko Orio al Serio – pobliskie miasta

Z portu lotniczego Orio al Serio można z łatwością dotrzeć do Mediolanu i Bergamo. Jeśli chodzi o mniejsze interesujące miasta, które znajdują się rzut beretem od Orio al Serio, to jest to m.in. Monza, znana z pięknej katedry i toru wyścigowego, na którym odbywają się zawody Formuły 1. Z lotniska Il Caravaggio pod Bergamo blisko jest też do Brescii, która posiada sporo ciekawych zabytków jak na niespełna 200-tysięczne miasto.

Lotnisko Orio al Serio – loty z Polski

Międzynarodowy port lotniczy Orio al Serio połączony jest z aż pięcioma polskimi lotniskami. Z Warszawy dolecimy do Orio al Serio z Lotniska Chopina i portu lotniczego Warszawa-Modlin. Z Krakowa można polecieć na lotnisko Il Caravaggio dzięki liniom lotniczym Ryanair. Ten sam przewoźnik obsługuje loty z Wrocławia na Orio al Serio, a bilet w obie strony kosztuje co najmniej 138 zł. Z kolei w Katowicach loty do mediolańskiego Orio al Serio obsługuje Lufthansa. Jedynie miasta z północy Polski nie mają bezpośredniego połączenia z portem lotniczym Orio al Serio.

Lotnisko Orio al Serio – kierunki zagraniczne

Lotnisko Il Caravaggio obsługuje połączenia do zdecydowanej większości krajów Europy. Z Orio al Serio można polecieć w prawie każdy zakątek Wielkiej Brytanii, a w szczególności do Dublina i Londynu. Jeśli chodzi o cieplejsze miejsca, lotnisko Orio al Serio jest połączone z miastami takimi jak Madryt, Porto i Lizbona.

Lotnisko Orio al Serio - BGY
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h samolotem (bez przesiadek)

Strefa czasowa

CET (UTC+1)/CEST (UTC+2)

Waluta

Euro

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mi1fy
d2mi1fy
d2mi1fy