Trwa ładowanie...

Lotnisko Oslo-Gardermoen. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Oslo-Gardermoen znajduje się 47 kilometrów od centrum Oslo. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Oslo-Gardermoen. Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Oslo Lufthavn AS/Espen Solli
d3iqp2s
d3iqp2s

Port lotniczy Oslo-Gardermoen – do centrum koleją

Do centrum Oslo można dojechać szybką linią kolejową Gardermobanen, która kursuje między Eidsvoll a Oslo. Z lotniska do centrum miasta można dojechać pociągami różnych przewoźników. Flytoget to pociągi eksresowe kursują co kilka minut i dojeżdżają do Dworca Centralnego w Olso w 20 minut – bilet normalny kosztuje 80 zł, zniżki przysługują dzieciom, studentom i seniorom. Pociągi Norges Statsbaner (NSB) kursują co godzinę, a koszt biletu normalnego wynosi około 40 zł.

NSB oferuje również przejazdy koleja aglomeracyjną z Oslo-Gardermoen do Eidsvoll i Kongsbergu, także przewozy regionalne do Oppland i Hedmark na północy i Vestfold na południu.

Port lotniczy Oslo-Gardermoen – do centrum autobusem

Do centrum Oslo można dojechać również autobusami. Autobusy SAS Flybussen jadą ok. 42 minuty, a pojazdy Nettbuss dojeżdżają w ok. 50 minut. Przejazd normalny kosztuje 66 zł (150 koron), a ulgowy 35 zł (80 koron). Na lotnisku Oslo-Gardermoen zatrzymuje się też wiele busów ekspresowych z innych części Norwegii.

Port lotniczy Oslo-Gardermoen – do centrum samochodem

Port lotniczy Oslo-Gardermoen znajduje się sześć kilometrów od czteropasmowej trasy europejskiej E6, która prowadzi na południe do Oslo, a na północ w stronę Oppland i Norwegii Centralnej. Dwa kilometry od lotniska w Oslo znajduje się tez trasa E16, którą można wyruszyć na zachód w kierunku Buskerud bądź na wschód w stronę Szwecji. Lotnisko posiada ponad 11 000 miejsc parkingowych.

Z lotniska do centrum Oslo można dojechać taksówką – obsługuje je kilka spółek, które mogą oferować różne stawki. Warto udać się do punktu informacyjnego w hali przylotów, gdzie obsługa może od razu zamówić przewoźnika. Inną możliwością jest wypożyczenie samochodu – ceny za dobę mogą plasować się w okolicach 350 zł.

d3iqp2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iqp2s