Trwa ładowanie...

Lotnisko Rzym-Ciampino. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Rzym-Ciampino to dawniej główny, a dziś drugi port lotniczy Rzymu. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Rzym-Ciampino. Jak dojechać do miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: kirkandmimi
do9f6hs
do9f6hs

Lotnisko Rzym-Ciampino – transfer do centrum miasta autobusem

Bezpośredni transport autobusem z lotniska Rzym-Ciampino do centrum Rzymu oferuje kilka firm przewozowych:

  • Terravision – odjeżdża spod terminala lotniska w stronę Roma-Termini; bilet można nabyć u kierowcy lub w kasie, która znajduje się naprzeciwko wejścia na hale przylotów; podróż trwa około 40 minut (bez korków), a autobusy ruszają spod lotniska średnio co 1 h 20 min od 4.30 do 21.30; koszt biletu to 5 €;
  • SIT – Bus Shuttle – jedzie spod lotniska Rzym-Ciampino na dworzec Roma-Termini; odjazdy autobusów odbywają się co 30-45 minut, a podróż trwa około 40 minut; koszt biletów to 5 € za podróż do centrum Rzymu, 6 € za kurs na lotnisko i 9 € za podróż w dwie strony.

Lotnisko Rzym-Ciampino – transfer do centrum miasta komunikacją miejską

Z lotniska Rzym-Ciampino do centrum włoskiej stolicy można dostać się również z przesiadką:

  • autobus ATRAL + metro linii A – autobus odjeżdża spod terminala lotniska do „Anagnina Underground Terminal”, gdzie bieg zaczyna metro linii A; koszt podróży to 1,20 € za podróż autobusem i 1,50 € za podróż metrem; wybierając ten wariant mamy możliwość dojechać do różnych miejsc w mieście, na przykład do centrum (stacja „Termini”) lub do Watykanu (stacja „Ottaviano”);
  • autobus ATRAL + pociąg regionalny FL4 – z przystanku pod terminalem lotniska dojedziemy autobusem do stacji kolejowej Ciampino – Stazione FS Ciampino, gdzie przesiądziemy się do pociągu regionalnego linii FL4; koszt podróży jest taki sam jak autobusem i metrem (łącznie 2,70 €), pociąg zawiezie nas jednak najdalej na dworzec Roma-Termini.

Lotnisko Rzym-Ciampino – transfer do centrum miasta taksówką

Na lotnisku Rzym-Ciampino znajduje się postój taksówek miejskich. Są to jedyne pojazdy, które są upoważnione do przewozu osób i rzeczy z i na lotnisko. Można je poznać po białym kolorze, prostej tabliczce na dachu z napisem TAXI i herbem miasta w kilku miejscach wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

do9f6hs

Ceny kursów także ustalane są przez miasto, jednak warto dla pewności na początku podróży skonsultować je z kierowcą.

Wybrane kursy:

  • do ścisłego centrum Rzymu (wewnątrz Murów Aureliana) – 30 €,
  • na dworzec kolejowy Roma Ostiense – 30 €,
  • na dworzec kolejowy Roma Tiburtina – 35 €,
  • na lotnisko Rzym-Fiumicino – 50 €.

Lotnisko Rzym-Ciampino – transfer do centrum miasta samochodem

Ciekawą opcją i jednocześnie alternatywa dla taksówek czy wypożyczania samochodu jest wypożyczenie auta z kierowcą na lotnisku Rzym-Ciampino. Rozwiązanie powinno spodobać się osobom podróżującym z dziećmi lub dużą ilością bagaży, ponieważ oferowane pojazdy są bardziej przestronne, a także klimatyzowane. Koszt jest wyższy niż ten za taksówkę, ale niższy niż za wynajęcie samochodu na własną rękę – 60 €. Ofertę transferu autem z kierowcą posiada, między innymi firma ER Roma.

Poza tym w Torre Uffici 2 znajdującej się na lotnisku Rzym-Ciampino można wypożyczyć samochód w biurach znanych wypożyczalni (np. Sixt, Avis, Europcar czy Hertz). Lotnisko znajduje się jedynie 14 km od centrum, a przy tym przy samej obwodnicy E80, dzięki czemu dojazd jest bardzo łatwy. Wystarczy kierować się wspomnianą drogą E80, a następnie Strada Statale 7 Via Appia.

do9f6hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do9f6hs