Trwa ładowanie...

Lotnisko w Bukareszcie Bukareszt-Baneasa (BBU) - transfer do miasta

Lotnisko w Bukareszcie Bukareszt-Baneasa (BBU) to dawna siedziba rumuńskiej szkoły lotnictwa. Sprawdź, jak dojechać z lotniska w Bukareszcie do centrum miasta taksówką, samochodem, autobusem, tramwajem, metrem.

Lotnisko w Bukareszcie Bukareszt-Baneasa (BBU) - transfer do miastaŹródło: flickr.com
d2ywjh7
d2ywjh7

Lotnisko w Bukareszcie – z lotniska do centrum taksówką lub samochodem

Lotnisko w Bukareszcie leży około 8,5 km na północ od centrum Bukaresztu. Jeśli nie ma korków, trasę te można przebyć taksówką w 10 min drogą krajową D1-N, wiodącą na północny-zachód Rumunii. Na postój taksówek należy udać się przed główny budynek i jedyny terminal lotniska Bukareszt-Baneasa.

Warto uzgodnić koszt przejazdu z lotniska w Bukareszcie do miasta przed wejściem do pojazdu. Może on wynosić od kilkunastu zł wzwyż Jako że ceny w Rumunii należą do niższych w Europie, w dobrym tonie jest zostawienie 10 proc. napiwku.

Polecamy także wynajęcie samochodu w najpopularniejszej rumuńskiej wypożyczalni Active Rent (znajduje się ona na terenie terminalu), a także w firmach:

  • Avis,
  • Hertz,
  • Rodna.

Lotnisko w Bukareszcie – z lotniska do centrum autobusem lub tramwajem

Najtaniej z lotniska w Bukareszcie do centrum Bukaresztu (a następnie na lotnisko Bukareszt-Otopeni)
dostaniemy się autobusem. Przystanek linii pospiesznej 783 usytuowano dokładnie przed terminalem. Kursy odbywają się co 15-30 min, a przejazd trwa około 40 min. 783 jeździ na trasie: lotnisko - Piata Presei Libere - Arcul de Triumf - Piata Victoriei - Piata Romana - Piata Universitatii - Piata Unirii.

d2ywjh7

Linia 780 kursuje z lotniska w Bukareszcie na dworzec kolejowy Gara de Nord w centrum Bukaresztu od 5.15 do 23.00. Do centrum można dostać się również autobusami numer:

  • 112 (na Soseaua Pipera),
  • 131 (na Piata Romana),
  • 148 (na Piata Presei Libere),
  • 301 (na Piata Victoriei),
  • 335 (na Barajul Dumarii).

Z lotniska Bukareszt-Baneasa na Piata Galati jeździ także tramwaj nr 5.

Koszt biletu jednorazowego na trasie lotnisko-centrum nie powinien przekroczyć 3,50 zł.

Lotnisko w Bukareszcie – z lotniska do centrum metrem

Niebieska linia metra M2 łączy stacje Bukaresztu Berceni i Pipera. Przystanki znajdują się na trasie co około 1,5 km. Jadąc z kierunku lotniska w Bukareszcie, czyli z drugiego przystanku (odległość od terminala wynosi niecały km) od początku trasy, mamy 12 stacji do wyboru do końca trasy. Bilet do 10 km kosztuje 3,90 zł, na dystansie 11-20 km – 5,30 zł.

d2ywjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ywjh7