Trwa ładowanie...

Łóżka dwuosobowe w hotelach tylko dla małżeństw. Ordo Iuris nie ma wątpliwości

Ordo Iuris wydało poradnik skierowany do pracowników, przedsiębiorców, przedstawicieli zawodów medycznych oraz nauczycieli akademickich. Zawarto w nim szereg zaleceń, które w cywilizowanym świecie wydają się być niedorzeczne. Czytamy m.in. że "hotelarz może odmówić wynajmu pokoju z podwójnym łóżkiem parze, która nie jest małżeństwem".

Zdaniem Ordo Iuris hotelarz może odmówić  wynajęcia pokoju z łóżkiem dwuosobowym parze, która nie jest małżeństwemZdaniem Ordo Iuris hotelarz może odmówić wynajęcia pokoju z łóżkiem dwuosobowym parze, która nie jest małżeństwemŹródło: Adobe Stock, fot: Paul Barbera
d3ybr6x
d3ybr6x

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to organizacja konserwatywnych katolickich prawników. Właśnie przygotowała publikację pt. "Wolności słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy". Wskazówki dla katolickich przedsiębiorców czy pracowników wielu firm, wydają się być kuriozalne.

Sprzeciw sumienia

We wstępie do publikacji przeczytać można, że informacje w niej zawarte "mają na celu udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące sytuacji, gdy ze względu na wyznawaną religię czy światopogląd pracownicy, osoby zrzeszone w samorządach zawodowych lub działające na podstawie innych niż umowa o pracę umów spotykają się z dyskryminacją z uwagi na wyrażenie sprzeciwu sumienia".

Ordo Iuris swoje rady kieruje m.in. do cukierników, hotelarzy, zespołów muzycznych czy krawcowych. Przesłanie jest takie, by ze względu na przekonania odmawiać parom jednopłciowym, np. wykonania tortu czy uszycia sukni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Halo Polacy. Tak żyje się w chińskiej metropolii. "Wszystko na wyciągnięcie ręki"

W dużych łóżkach tylko małżeństwa

Ale to nie koniec absurdów. Organizacja uważa, że właściciel lub pracownik hotelu czy innego typu obiektu noclegowego może odmówić "wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami".

d3ybr6x

Ordo Iuris w swoich rozważaniach dodaje, że nie trzeba także wynajmować sali konferencyjnej "w celu zorganizowania wydarzenia promującego postulaty ruchu politycznego LGBT, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom".

Ponadto ich zdaniem restaurator "może odmówić najmu lokalu dla pary jednopłciowej chcącej zorganizować w nim swoje wesele".

"Ośmieszają katolicyzm"

Informację na temat kontrowersyjnej publikacji skomentował na Twitterze dziennikarz Michał Szułdrzyński. "Ordo Iuris nie traci żadnej okazji by ośmieszać katolicyzm. Gdyby weszła ustawa Solidarnej Polski o ochronie dobrego imienia chrześcijan, byliby jej pierwszymi ofiarami" - napisał udostępniając informację o poradach organizacji.

"Oni już naprawdę nie wiedzą, co wymyślać" - skomentowała jedna z internautek.

d3ybr6x

Inny komentujący zastanawiał się, "kto daje hotelarzom prawo do sprawdzania czy ktoś jest czy nie jest czyimś małżonkiem?". Na koniec dodał, że spanie z kimś w łóżku nie musi oznaczać zbliżenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ybr6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ybr6x