Łóżka dwuosobowe w hotelach tylko dla małżeństw. Ordo Iuris nie ma wątpliwości
Ordo Iuris wydało poradnik skierowany do pracowników, przedsiębiorców, przedstawicieli zawodów medycznych oraz nauczycieli akademickich. Zawarto w nim szereg zaleceń, które w cywilizowanym świecie wydają się być niedorzeczne. Czytamy m.in. że "hotelarz może odmówić wynajmu pokoju z podwójnym łóżkiem parze, która nie jest małżeństwem".
Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to organizacja konserwatywnych katolickich prawników. Właśnie przygotowała publikację pt. "Wolności słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy". Wskazówki dla katolickich przedsiębiorców czy pracowników wielu firm, wydają się być kuriozalne.
Sprzeciw sumienia
We wstępie do publikacji przeczytać można, że informacje w niej zawarte "mają na celu udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości dotyczące sytuacji, gdy ze względu na wyznawaną religię czy światopogląd pracownicy, osoby zrzeszone w samorządach zawodowych lub działające na podstawie innych niż umowa o pracę umów spotykają się z dyskryminacją z uwagi na wyrażenie sprzeciwu sumienia".
Ordo Iuris swoje rady kieruje m.in. do cukierników, hotelarzy, zespołów muzycznych czy krawcowych. Przesłanie jest takie, by ze względu na przekonania odmawiać parom jednopłciowym, np. wykonania tortu czy uszycia sukni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
W dużych łóżkach tylko małżeństwa
Ale to nie koniec absurdów. Organizacja uważa, że właściciel lub pracownik hotelu czy innego typu obiektu noclegowego może odmówić "wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami".
Ordo Iuris w swoich rozważaniach dodaje, że nie trzeba także wynajmować sali konferencyjnej "w celu zorganizowania wydarzenia promującego postulaty ruchu politycznego LGBT, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu małżeńskich przywilejów jednopłciowym konkubinatom".
Ponadto ich zdaniem restaurator "może odmówić najmu lokalu dla pary jednopłciowej chcącej zorganizować w nim swoje wesele".
"Ośmieszają katolicyzm"
Informację na temat kontrowersyjnej publikacji skomentował na Twitterze dziennikarz Michał Szułdrzyński. "Ordo Iuris nie traci żadnej okazji by ośmieszać katolicyzm. Gdyby weszła ustawa Solidarnej Polski o ochronie dobrego imienia chrześcijan, byliby jej pierwszymi ofiarami" - napisał udostępniając informację o poradach organizacji.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Oni już naprawdę nie wiedzą, co wymyślać" - skomentowała jedna z internautek.
Inny komentujący zastanawiał się, "kto daje hotelarzom prawo do sprawdzania czy ktoś jest czy nie jest czyimś małżonkiem?". Na koniec dodał, że spanie z kimś w łóżku nie musi oznaczać zbliżenia.