Trwa ładowanie...

Ludzka czaszka w bagażu. Kobieta zatrzymana na lotnisku w Szczecinie

Celnicy z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów spotkali się z niecodziennym znaleziskiem. Rutynowa kontrola bagażu wykazała, że w jednej z walizek znajdują się ludzkie szczątki.

Ludzka czaszka w bagażu. Kobieta zatrzymana na lotnisku w SzczecinieŹródło: KSA
d3spw1j
d3spw1j

Do incydentu doszło w ubiegłą niedzielę podczas odprawy bagażów tranzytowych. Podczas kontroli rentgenem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zauważyli, że w jednej z walizek znajduje się coś, co pzypomina ludzką czaszkę. Po chwili okazało się, że w bagażu faktycznie przewożone są ludzkie szczątki.

KAS
Źródło: KAS

Właścicielką walizki okazała się obywatelka Danii. Jej podróż do Polski oznaczała początek serii niefortunnych zdarzeń. Wszystko zaczęło się od tego, że linie lotnicze zgubiły jej bagaż. Kiedy zaś zguba wreszcie się odnalazła, celnicy odkryli, że czaszka, którą Dunka zapakowała do bagażu jest prawdziwa, a kobieta nie ma na jej przewóz stosownego pozwolenia.

KSA
Źródło: KSA

Dunka tłumaczyła, że czaszka to prezent dla córki, która studiuje stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Brak pozowolenia na przewóz ludzkich szczątków do Polski poskutkował jednak zawiadomieniem policji. Sprawą zajmuje się obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Goleniowie. Kobiecie grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

d3spw1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3spw1j