Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Ludzka czaszka w bagażu. Kobieta zatrzymana na lotnisku w Szczecinie

Celnicy z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów spotkali się z niecodziennym znaleziskiem. Rutynowa kontrola bagażu wykazała, że w jednej z walizek znajdują się ludzkie szczątki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walizka, w której wykryto ludzką czaszkę.
Walizka, w której wykryto ludzką czaszkę. (KSA)

Do incydentu doszło w ubiegłą niedzielę podczas odprawy bagażów tranzytowych. Podczas kontroli rentgenem funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zauważyli, że w jednej z walizek znajduje się coś, co pzypomina ludzką czaszkę. Po chwili okazało się, że w bagażu faktycznie przewożone są ludzkie szczątki.

   KAS
(KAS)

Właścicielką walizki okazała się obywatelka Danii. Jej podróż do Polski oznaczała początek serii niefortunnych zdarzeń. Wszystko zaczęło się od tego, że linie lotnicze zgubiły jej bagaż. Kiedy zaś zguba wreszcie się odnalazła, celnicy odkryli, że czaszka, którą Dunka zapakowała do bagażu jest prawdziwa, a kobieta nie ma na jej przewóz stosownego pozwolenia.

   KSA
(KSA)

Dunka tłumaczyła, że czaszka to prezent dla córki, która studiuje stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Brak pozowolenia na przewóz ludzkich szczątków do Polski poskutkował jednak zawiadomieniem policji. Sprawą zajmuje się obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Goleniowie. Kobiecie grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podziel się opinią

Share
Slot