Trwa ładowanie...

Maciek Rutkowski – windsurfer „walczy do końca” dla Szlachetnej Paczki

Nie jest przyzwyczajony do takich temperatur. 13-krotny mistrz polski w windsurfingu musiał tym razem pokonać bałtycki żywioł: zimno, wichurę, rozszalałe fale. W ramach akcji "Walczę dalej", realizowanej dla Szlachetnej Paczki, podjął się ekstremalnego wyzwania, by pokazać wytrwałość i inspirować do walki polskie rodziny, które na co dzień zmagają się z trudami. O zamyśle i efektach akcji opowiedział Telewizji WP.

d2btg1j
d2btg1j

Czy realizując swoje pasje, można pomagać? Maciek Rutkowski, przekonuje, że tak. Choć zazwyczaj trenuje w ciepłych, przyjemnych miejscach, w samych szortach, w otoczeniu palm (jak przyznaje w rozmowie - jest pod tym względem "dosyć mocno rozpieszczony"), postanowił podjąć wyzwanie. Zabrał swój sprzęt nad polskie morze, by zmierzyć się z lodowato zimną wodą i nagrać klip dla Szlachetnej Paczki. Klip, w którym pokazuje, jak to jest walczyć z niesprzyjającymi warunkami, ale i własnymi słabościami.

Mimo sztormowych warunków 13-krotny mistrz Polski w windsurfingu twierdzi, że lubi surfować w Bałtyku: - To jest "efekt domu". Nawet jeżeli sesja nie jest tak rewelacyjna jak na Hawajach, jesteśmy z przyjaciółmi, z którymi zaczynaliśmy pływać, czujemy się pewnie, jest wiele "smaczków".

A co jeszcze przed jednym z najlepszych polskich sportowców? W nadchodzacym roku zamierza wziąć udział w ośmiu imprezach z cyklu Professional Windsurfers Association, m.in. Marsylii, Korei, Japonii. W międzyczasie czekają go Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy oraz inne, mniejsze imprezy. Śledźcie go uważnie, bo na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczy.

d2btg1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btg1j