Trwa ładowanie...

Majówka 2021. Minister zdrowia przekazał, co z obostrzeniami

Wiele osób w Polsce planuje wyjechać w weekend majowy, dlatego turyści z niecierpliwością czekają na decyzję rządu dotyczącą obostrzeń. "Trzeba się liczyć, że będą one obowiązywały" – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji w środę, 7 kwietnia.
Share
Majówka 2021. Minister zdrowia przekazał, co z obostrzeniami
Źródło: Getty Images
dyiycuf

Minister Zdrowia poinformował 7 kwietnia, że obowiązujące restrykcje, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, zostaną przedłużone. Do 18 kwietnia pozostaną zamknięte m.in. hotele i obiekty noclegowe, muzea i inne atrakcje turystyczne. Na liście są też duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu oraz miejscach kultu.

Co z tegoroczną majówką?

- Do majówki jest jeszcze trochę czasu. W przyszłym tygodniu będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź nie, bądź kontynuacji spadku liczby nowych zakażeń, to wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji – mówił podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego minister zdrowia Adam Niedzielski.

dyiycuf

- Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy Program Szczepień do okresu majowego nie zastąpi nam takiego zabezpieczenia - przyznał.

Adam Niedzielski dodał, że trzeba się liczyć, że podczas majówki będą obowiązywały obostrzenia. Jakie? To zostanie przekazane do wiadomości publicznej w nadchodzących tygodniach.

Aktualne obostrzenia co najmniej do 18 kwietnia

Szef resortu zdrowia poinformował, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia. Decyzję argumentował tym, że skutki świątecznych wyjazdów Polaków będą widoczne dopiero za kilka dni.

dyiycuf

"Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostaną przedłużone o kolejny okres ponad tygodnia [...]. Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej" - powiedział szef MZ.

Majówka 2021. Gdzie Polacy chcą jechać na urlop?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyiycuf

Podziel się opinią

Share
dyiycuf
dyiycuf