Trwa ładowanie...
d2ikzgh

Majówka egzotyczna. Ciekawe oferty: Wyspy Zielonego Przylądka oraz Kenia

Jeśli pociągają cię egzotyczne kierunki urlopowe i zazwyczaj dokonujesz nieoczywistych wyborów na wakacje, sprawdź nasze propozycje na tegoroczną majówkę. Wybraliśmy Wyspy Zielonego Przylądka i Kenię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boom na urlop w Kenii trwa od kilku lat
Boom na urlop w Kenii trwa od kilku lat (Shutterstock.com, Fot: west coast space)
d2ikzgh

W 2018 r. majówka wypada w dni robocze. Wystarczy więc dobrać 3 dni urlopu, żeby mieć 9 kolejnych dni wolnych. Lepszej okazji do tygodniowego wypadu w ciepłe kraje prędko nie będzie.

Wyspy Zielonego Przylądka – majówka w raju

d2ikzgh

Być może już niedługo na Wyspy Zielonego Przylądka polecimy jedynie z paszportem! Obywatele Unii Europejskiej będą, według planów premiera Republiki Zielonego Przylądka, zwolnieni od obowiązku wizowego, co w praktyce oznacza dla nas oszczędność czasu oraz pieniędzy. Najświeższe informacje warto sprawdzać przez wylotem bezpośrednio w Ambasadzie Republiki Zielonego Przylądka. To egzotyczne miejsce jest dostępne z naszego kraju zazwyczaj z lotniska Chopina w Warszawie (loty do Espargos).

   Shutterstock.com

Mówi się, że to ostatni raj na ziemi i nie ma w tym grama przesady. Najpopularniejszym kierunkiem na Wyspach Zielonego Przylądka jest Sal i usytuowany na południu kurort Santa Maria. To tutaj znajdziemy największą bazę noclegową z najciekawszymi ofertami. Przeważają wycieczki z przelotami, transferami i formułą all inclusive na tydzień. Szerokie, piaszczyste plaże mają na ogół bezpłatne serwis plażowy. Dobre propozycje w wysoko ocenianych obiektach zaczynają się od 4900 zł od osoby.

A jaka pogoda czeka nas na miejscu podczas majówki? Na Wyspach Zielonego Przylądka średnia temperatura powietrza w dzień wynosi 26 st. C, nocą natomiast spada do 19 st. C. Przy 10 godzinach pełnego nasłonecznienia w ciągu doby i ciepłej wodzie w oceanie (21 st. C) lokalizacja ta wydaje sie wprost idealna na ciepły, rodzinny wypad pod koniec kwietnia.

d2ikzgh

Kenia wiosną to świetny pomysł

Na majówkę 2018 polecamy również gorącą Kenię we wschodniej Afryce, z połączeniami lotniczymi do Nairobi. Temperatura w ciągu dnia wynosi wówczas 30 st. C, nocą 24 st. C, a ciepła woda (28 st. C) zachęca do kąpieli. Kenia wiosną to nie tylko wysokie temperatury i niezawodna pogoda.

    Shutterstock.com

Wzrost popularności tego kraju sprawia, że tutejsza turystyka jest na coraz wyższym poziomie. W 2017 r. do kraju przyjechało aż półtora miliona turystów. Zachwyciły ich piękne plaże, dzika przyroda, otwarci, gościnni i przyjaźni mieszkańcy, a także możliwość wybrania się na safari.

Podczas zorganizowanych wycieczek zobaczymy najwięcej atrakcji Kenii. To przede wszystkim Pak Narodowy Jeziora Nakuru w Wielkiej Dolinie Ryftowej, Rezerwat Masai Mara (część Parku Narodowego Serengeti, Jezioro Naivasha, Park Narodowy Tsavo, Park Narodowy Amboseli u stóp Kilimandżaro, tradycyjne masajskie wioski. W trakcie safari w Kenii będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć przedstawicieli Wielkiej Piątki Afryki: lwa, słonia, nosorożca, lamparta oraz bawoła. Zamieszkują one gaje akacjowe, lokalne parki przyrody i busze, otaczane stadami dziko biegających żyraf, zebr, antylop, hien, szakali, a nad brzegami zbiorników wodnych także barwnymi flamingami i krokodylami nilowymi. To tutaj zaobserwujemy geparda, impale oraz bieliki afrykańskie.

   Shutterstock.com

Daj się porwać magicznej atmosferze Kenii i przekonaj się, dlaczego film Sydney'a Pollacka "Pożegnanie z Afryką" tak bardzo spodobał sie widzom. Nakręcono go w Rezerwacie Shaba, a w prowincji Nairobi znajduje się posiadłość autorki książki, Karen Blixen z Danii.

d2ikzgh

Ceny są aktualne na dzień publikacji.

Zobacz najpopularniejsze egzotyczne kierunki:

d2ikzgh

Podziel się opinią

Share

d2ikzgh

d2ikzgh