Trwa ładowanie...
d387ik5

Mazurska perła. W stolicy żeglarstwa powstanie imponujący hotel

Giżycko nazywane jest stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Teraz ma tam powstać imponujący hotel. "To największa inwestycja, jaka czeka nasze miasto" – podkreśla giżycki ratusz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Giżycko jest znaną miejscowością turystyczną i wypoczynkową
Giżycko jest znaną miejscowością turystyczną i wypoczynkową (Shutterstock.com)
d387ik5

W Giżycku powstanie 7-piętrowy hotel, zajmujący powierzchnię 42 tys. m kw. Znajdzie się w nim 401 pokoi na ponad 1000 gości. "To największa inwestycja, jaka czeka nasze miasto" – wyznał serisowi gazeta.pl giżycki ratusz.

Budynek ma być nie tylko wielki, ale i nowoczesny. Znajdą się w nim m.in. kompleks spa, taras widokowy czy wystawna restauracja. Sporą część przestrzeni zajmą sale konferencyjne oraz basen, który zostanie ulokowany na najwyższej kondygnacji.

Hotel będzie zlokalizowany na terenie zabytkowego układu urbanistycznego. Mowa o domu zdrojowym Kurhaus, który był wizytówką przedwojennego Giżycka. Dzięki dobrej lokalizacji goście otrzymają bliski dostęp do atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych – plaży miejskiej i kąpieliska nad jeziorem.

d387ik5

Za użytkowanie wieczyste terenu (99 lat) inwestor zapłaci miastu 8 mln zł. Przetarg wygrała firma Doryb Piotr Basiewicz z Ełku. Wcześniej, w 2010 r. przedsiębiorstwo kupiło ruiny zamku krzyżackiego w Ełku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d387ik5

Podziel się opinią

Share

d387ik5

d387ik5