Trwa ładowanie...
dpsm92p

Meksyk. Archeologowie odkrywają w Teotihuacan tajemniczą komnatę i tunel do królestwa podziemi

Trwają prace archeologiczne w starożytnym meksykańskim mieście Teotihuacan. Badacze odkryli pod Piramidą Księżyca tunel i tajemniczą komnatę. Naukowcy sądzą, że odkrycia te powiązane są z koncepcją podziemnego świata Azteków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meksyk. Archeologowie odkrywają w Teotihuacan tajemniczą komnatę i tunel do królestwa podziemi
(Shutterstock.com)
dpsm92p

W mieście bogów, lub zgodnie z tłumaczeniem w "miejscu, w którym ludzie stają się bogami" badania prowadzą naukowcy z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) w Meksyku oraz Instytutu Geofizyki na Narodowym Autonomicznym Uniwersytecie Meksykańskim (UNAM).

Jak donosi serwis Fox News, archeolodzy niezwykłego odkrycia, dokonali latem 2017 r., ale badacze dopiero teraz zdecydowali się ujawnić znalezisko.

Tajemnicza komnata ma średnicę ok. 49 stóp, czyli blisko 15 m. Mogła być ona wykorzystywana podczas ceremonii pogrzebowych. Ukryty tunel zaś prowadzi z komnaty do południowej części położonego przed piramidą Placu Księżyca.

Shutterstock.com
Podziel się

Warto dodać, że odkrycie to było możliwe, dzięki metodzie elektrooporowej wykorzystującą zjawisko różnego przewodnictwa podłoża w zależności np. od jego struktury.

dpsm92p

Teotihuacan było przez Azteków uważane za święte miasto. Znajdują się tu dwie najsłynniejsze piramidy Ameryki Łacińskiej. Piramida Słońca oraz Piramida Księżyca. Ruiny połączone są szeroką arterią - Calle de los Muertos, która nazywana jest Drogą Umarłych. To najbardziej tajemnicze miejsce w Meksyku zostało opuszczone w X w. Nazwa Teotihuacan została nadana przez Azteków i oznacza "miejsce, w którym ludzie stają się bogami".

Źródło: Gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Miasto Meksyk – stolicy Federacji Meksykańskiej

dpsm92p

Podziel się opinią

Share

dpsm92p

dpsm92p