Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Trudne pytanie za 2 tys. zł. Internauci oburzeni

W odcinku Milionerów wyemitowanym w poniedziałek 14 marca jeden z uczestników udzielił błędnej odpowiedzi na pytanie o nazwę czterech archipelagów obejmujących wulkaniczne wyspy na Atlantyku. Internauci uznali je za bzdurne i stanęli w obronie gracza.

Uczestnikowi nie udało się odpowiedzieć na pytanie za 2 tys. zł Uczestnikowi nie udało się odpowiedzieć na pytanie za 2 tys. zł Źródło: PAP, fot: Marcin Kmieci�ski, Marcin Kmieci�ski
d1p54me
d1p54me

Jeden z uczestników 520. odcinka "Milionerów" walcząc o 2 tys. zł, musiał udzielić odpowiedzi na pytanie z kategorii geograficznej. Chodziło o nazwę czterech archipelagów obejmujących wulkaniczne wyspy na Atlantyku.

Milionerzy - pytanie o tzw. Makaronezję

Wyspy Kanaryjskie, Zielonego Przylądka, Selvagens, Azory i Madera tworzą:

  • A. Bazylianezję
  • B. Salaminezję
  • C. Makaronezję
  • D. Pizzanezję

Gracz nie potrafił samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie, więc postanowił wykorzystać jedno z trzech dostępnych mu kół ratunkowych. Pan Rafał zdecydował się na telefon do przyjaciela, który niestety również nie znał na nie odpowiedzi.

Uczestnik ostatecznie postanowił zaznaczyć odpowiedź B. Salaminezję , która okazała się nietrafionym strzałem. Poprawna odpowiedź kryła się pod literką C. czyli Makaronezję.

d1p54me

Zgodnie z definicją to właśnie zbiorcze określenie czterech archipelagów obejmujących wulkaniczne wyspy, położonych na północno-wschodnim Atlantyku.

Milionerzy - internauci oburzeni pytaniem o tzw. Makaronezję

Pan Rafał opuścił studio z wygraną o wysokości 1000 zł, a internauci postanowili na oficjalnym profilu "Milionerów" dać wyraz swojej dezaprobacie. Ich zdaniem pytanie było za trudne i mało kto znałby na nie odpowiedź.

"Co za bzdurne pytanie, celowo na wyeliminowanie uczestnika, bo takich rzeczy nie wie normalny człowiek"; "Pierwszy raz słyszałam te nazwy" - czytamy w poście opublikowanym na profilu "Milionerzy" na Facebooku. "Ale idiotyczne pytanie"; " Koło "publiczność" aż się prosiło" - czytamy w komentarzach.

Hubert Urbański: "Ludzie mają ogromną świadomość mediów, wiedzą jak się zaprezentować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1p54me
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p54me