Qaqwqwrqw

Możesz zamieszkać w zamku królowej Marii Stuart. Wystawiono go na sprzedaż

Holenderski milioner wystawił na sprzedaż zamek, w którym mieszkała nastoletnia królowa Maria Stuart. Można go kupić za 5 mln funtów (ok. 24 mln zł).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wokół zamku jest zjawiskowy ogród. Według właścicieli trawnik ma 125 lat
Wokół zamku jest zjawiskowy ogród. Według właścicieli trawnik ma 125 lat (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Zamek Earlshall położony jest w hrabstwie Fife w Szkocji, niedaleko miasteczka Leuchars oraz Uniwersytetu St. Andrews. Pochodzi z XVI w. i ma swojego ducha. "Krwawy Andrew" po tym, gdy odrąbał ręce i głowę prezbiteriańskiemu przywódcy religijnemu Richardowi Cameronowi – do dziś krąży po kamiennych schodach jednej z wież obiektu.

Materiały prasowe
Podziel się

To ciekawostka. Bo zamek najbardziej jest znany z tego, że mieszkała w nim nastoletnia wówczas królowa Szkocji Maria Stuart. Później lubił tu przebywać jej syn Jakub IV Szkocki i pierwszy król Anglii z dynastii Stuartów, który polował w tej okolicy.

Qaqwqwrqw
Materiały prasowe
Podziel się

W 3-piętrowym zamku znajduje się dziesięć sypialni, osiem salonów z kominkami, dwie garderoby i sześć łazienek, a także duża biblioteka, kuchnia, jadalnia, pokój do biliarda oraz pomieszczenie do przechowywania broni myśliwskiej.

Materiały prasowe
Podziel się

A poza tym są tutaj trzy ogrody - sekretny, różany i warzywny. Historyczny jest nawet trawnik, który ponoć 125 lat. Ponadto budynki gospodarcze, w tym garaż na pięć samochodów i trzy przytulne domy mieszkalne w stylu cottage.

Qaqwqwrqw
Materiały prasowe
Podziel się

Do posesji należy ponad 21 ha ogrodu, trawników, pół uprawnych oraz lasu. Można jeszcze zwiększyć posiadłość, dokupując 8 ha.

Źródło: rp.pl

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Piktowie - pismo tajemniczego plemienia

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw