Trwa ładowanie...
db55815

MSZ ostrzega przed podróżą do Rosji. Powodem jest zagrożenie zamachami terrorystycznymi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało nowy komunikat w sprawie wyjazdów do Rosji. Wydano go w związku ze zbliżającymi się mundialem. Polskie MSZ ostrzega w nim obywateli przed zamachami terrorystycznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mundial rozpocznie się 14 czerwca. Natomiast finał odbędzie się miesiąc później - 15 lipca w Moskwie
Mundial rozpocznie się 14 czerwca. Natomiast finał odbędzie się miesiąc później - 15 lipca w Moskwie (Shutterstock.com)
db55815

Już niebawem rozpoczną się w Rosji mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mundial to czas, kiedy wzrasta zagrożenie zamachami terrorystycznymi, dlatego polskie MSZ opublikowało na swojej stronie nowy komunikat.

"W Rosji występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Może ono wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w dniach 14.06-15.07. Nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju. Ostrożność należy zachować w szczególności na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach, a także w środkach transportu publicznego" - informuje w komunikacie MSZ."

Ostrzeżenie dotyczy m.in. Północnego Kaukazu, Karaczajo-Czerkiesji, Kabardo-Bałkarii, Osetii Północnej, Inguszetii, Czeczenii i Dagestanu.

db55815

Zobacz też: Nocne zdjęcia NASA sugerują, że Rosja, Chiny i Korea Płn. kłamią

Warto przypomnieć, że mecze będą rozgrywane w: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Sarańsku, Soczi, Jekaterynburgu i Wołgogradzie.

MSZ: nie podróżujcie na Krym

Resort odradza również podróże na Krym. Przypomina, że Polska uznaje półwysep za integralną część Ukrainy. "Bezprawna aneksja tej części terytorium Ukrainy przez Rosję uniemożliwia udzielanie przebywającym tam obywatelom polskim pomocy konsularnej. W związku z powyższym MSZ kategorycznie odradza podróże na Krym".

db55815

Polscy obywatele przed wyjazdem powinni zgłosić swoją podróż do systemu Odyseusz. Pozwala on zlokalizować podróżnych z naszego kraju. Należy pamiętać, że nasi rodacy potrzebują wiz, aby wjechać na teren Rosji. Zwolnione z tego obowiązku są osoby, które posiadają tzw. "paszport kibica" oraz bilety na czerwcowe i lipcowe mecze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815