Trwa ładowanie...
d3bvo5y

Mundial 2018. Rosja otworzyła granice dla kibiców

Rosja otworzyła granice dla kibiców przyjeżdżających na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wszyscy, którzy mają bilety na mecze i dokument FAN ID, mogą wjechać na teren Federacji bez wizy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy kto posługuje się tzw. "paszportem kibica", może wjechać do Rosji bez wizy
Każdy kto posługuje się tzw. "paszportem kibica", może wjechać do Rosji bez wizy (Shutterstock.com)
d3bvo5y

Wjazd do Rosji wiążę się z załatwieniem formalności wizowych, które kosztują ok. 500 zł. Jednak fanów piłki nożnej udających się na Mundial ominie ten nieprzyjemny obowiązek. Zgodnie z przepisami migracyjnymi, każdy kto posługuje się tzw. "paszportem kibica" (FAN ID), może wjechać do Rosji bez wizy. Jest to możliwe w terminie od 4 czerwca do 15 lipca, czyli do dnia ostatniego meczu. Natomiast opuścić teren Federacji trzeba najpóźniej do 25 lipca.

To nie wszystko - od 4 czerwca posiadacze odpowiednich dokumentów mogą również w ruchu bezwizowym podróżować przez Białoruś, tranzytem do Rosji, i przekraczać granicę białorusko-rosyjską.

Rosyjskie służby migracyjne przypominają, że zagraniczni goście mają 3 dni na zarejestrowanie swojego przybycia. Formalności należy dopełnić w rejonowych wydziałach migracyjnych MSW. Nie muszą się martwić o to ci, którzy będą mieszkać w hotelach, ponieważ za ich rejestrację odpowiadają pracownicy recepcji.

d3bvo5y

Źródło: IAR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polka musiała przejść test ze znajomości polskiego na angielskiej granicy

d3bvo5y

Podziel się opinią

Share

d3bvo5y

d3bvo5y