Trwa ładowanie...

Muzeum Powstania Warszawskiego - jak wyglądała broń, której używali powstańcy?

Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. W nowatorski sposób rozpowszechniania wiedzę o warszawskich wydarzeniach z 1944 r. oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. O zasadności rozpoczęcia powstania prawdopodobnie będziemy jeszcze dyskutować przez wiele pokoleń. Jedno jest natomiast pewne - Polacy, którzy podjęli walkę z wrogiem, wykazali się dużym heroizmem - zwłaszcza, że posiadali bardzo małe zasoby broni. Skąd ją brali powstańcy i jak wyglądała, dowiecie się z reportażu przygotowanego przez Alicję Grabowską, dziennikarkę Wirtualnej Polski.

Share
Muzeum Powstania Warszawskiego - jak wyglądała broń, której używali powstańcy?
Źródło: shutterstock.com
d3oy7z2

Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. W nowatorski sposób rozpowszechnia wiedzę o warszawskich wydarzeniach z 1944 r. oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. O zasadności rozpoczęcia powstania prawdopodobnie będziemy jeszcze dyskutować przez wiele pokoleń. Jedno jest natomiast pewne - Polacy, którzy podjęli walkę z wrogiem, wykazali się dużym heroizmem - zwłaszcza że posiadali bardzo małe zasoby broni. Skąd powstańcy ją brali i jak wyglądała, dowiecie się z reportażu przygotowanego przez Alicję Grabowską, dziennikarkę Wirtualnej Polski.

d3oy7z2

Ile kosztuje wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego?

Za bilet normalny zapłacimy 18 zł, ulgowy 14 zł, a za grupowy (dotyczy wyłącznie wejść z przewodnikiem, zarezerwowanych online) 10 zł za osobę. Bilet wstępu obejmuje także pokaz filmu "Miasto ruin" w 3D. Dodatkowo można zamówić przewodnika lub lekcję muzealną - każda usługa to 100 zł. Wypożyczenie audioprzewodnika - 10 zł. Ekspozycje muzealne można zobaczyć *za darmo w każdą niedzielę *- wystarczy odebrać specjalny bilet w kasie.

wg/ir

d3oy7z2

Podziel się opinią

Share
d3oy7z2
d3oy7z2