Trwa ładowanie...

Na Białoruś bez wizy. Nowy dekret prezydenta z myślą o turystach

Pięć dodatkowych rejonów włączono do strefy bezwizowej na Białorusi. Prezydent Alaksandr Łukaszenka wydał dekret, który rozszerza strefę ruchu bezwizowego w obwodach brzeskim i grodzieńskim przy granicy z Polską. To dobra wiadomość dla turystów.

Share
Na Białoruś bez wizy. Nowy dekret prezydenta z myślą o turystachŹródło: Shutterstock.com
d3mpnmr

Na mocy tego dekretu istniejące wcześniej dwie strefy bezwizowe – wokół Grodna i wokół Brześcia – zostały połączone w strefę "Brześć-Grodno". Do ruchu bezwizowego w obwodzie grodzieńskim włączono pięć dodatkowych rejonów: berestowicki, wołkowyski, werenowski, lidzki i szczuczyński.

Na obszarze strefy bezwizowej obywatele 73 państw (w tym Polski) będą mogli przebywać do 15 dób. Do dotychczasowych 12 przejść na granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej, objętych ruchem bezwizowym, dodano jeszcze dwie: w Bieniakoniach (Soleczniki-Litwa) i Berestowicy (Bobrowniki-Polska).

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Aby móc skorzystać z ruchu bezwizowego w obwodach grodzieńskim i brzeskim, należy uzyskać specjalną przepustkę za pośrednictwem białoruskiej firmy turystycznej.

d3mpnmr

Warto dodać, że obcokrajowcy mają możliwość pobytu bez wiz do 30 dni na terenie całej Białorusi, pod warunkiem przekroczenia granicy na lotnisku międzynarodowym w Mińsku.

Nowy dekret Łukaszenki wejdzie w życie po trzech miesiącach od oficjalnej publikacji i zastąpi dokument z grudnia 2017 r.

Źródło: PAP / bankier.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

d3mpnmr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mpnmr