Trwa ładowanie...
d2brpxs

Na Białoruś bez wizy. Nowy dekret prezydenta z myślą o turystach

Pięć dodatkowych rejonów włączono do strefy bezwizowej na Białorusi. Prezydent Alaksandr Łukaszenka wydał dekret, który rozszerza strefę ruchu bezwizowego w obwodach brzeskim i grodzieńskim przy granicy z Polską. To dobra wiadomość dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na mocy nowego dekretu istniejące wcześniej dwie strefy bezwizowe – wokół Grodna i wokół Brześcia – zostały połączone w strefę "Brześć-Grodno"
Na mocy nowego dekretu istniejące wcześniej dwie strefy bezwizowe – wokół Grodna i wokół Brześcia – zostały połączone w strefę "Brześć-Grodno" (Shutterstock.com)
d2brpxs

Na mocy tego dekretu istniejące wcześniej dwie strefy bezwizowe – wokół Grodna i wokół Brześcia – zostały połączone w strefę "Brześć-Grodno". Do ruchu bezwizowego w obwodzie grodzieńskim włączono pięć dodatkowych rejonów: berestowicki, wołkowyski, werenowski, lidzki i szczuczyński.

Na obszarze strefy bezwizowej obywatele 73 państw (w tym Polski) będą mogli przebywać do 15 dób. Do dotychczasowych 12 przejść na granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej, objętych ruchem bezwizowym, dodano jeszcze dwie: w Bieniakoniach (Soleczniki-Litwa) i Berestowicy (Bobrowniki-Polska).

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Aby móc skorzystać z ruchu bezwizowego w obwodach grodzieńskim i brzeskim, należy uzyskać specjalną przepustkę za pośrednictwem białoruskiej firmy turystycznej.

d2brpxs

Warto dodać, że obcokrajowcy mają możliwość pobytu bez wiz do 30 dni na terenie całej Białorusi, pod warunkiem przekroczenia granicy na lotnisku międzynarodowym w Mińsku.

Nowy dekret Łukaszenki wejdzie w życie po trzech miesiącach od oficjalnej publikacji i zastąpi dokument z grudnia 2017 r.

Źródło: PAP / bankier.pl

d2brpxs

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

d2brpxs

Podziel się opinią

Share
d2brpxs
d2brpxs