Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Na pokład samolotu wniesiesz butelki mające więcej niż 100 ml

Specjalne skanery sprawdzą, czy płyn, który chcemy wnieść na pokład samolotu, jest bezpieczny. Obecny uciążliwy przepis może przejść do historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepisy na lotnisku mogą się zmienić
Przepisy na lotnisku mogą się zmienić (Shutterstock.com)

Aktualnie do samolotu nie można wnosić opakowań, których zawartość płynu przekracza 100 ml. Nie dotyczy to produktów kupowanych w strefie bezcłowej. Wkrótce jednak ograniczenia mogą zniknąć. A to za sprawą technologii, która już testowana jest na lotniskach - m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Amsterdamie.

"Skanery są tak skonstruowane, że dzięki promieniom rentgenowskim mogą rozpoznać strukturę molekularną danego płynu i z ogromnym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy zagraża on bezpieczeństwu lotniska albo pasażerów" - informuje portal fly4free

Jeśli system przejdzie pomyślnie testy, będzie mógł zostać wdrożony na lotniskach na całym świecie. Sprawdzanie skuteczności skanerów ma potrwać maksymalnie do 12 miesięcy. Rzecz jasna na początku nie na każdym lotnisku technologia zostanie wdrożona, ale jeśli testy przejdą pomyślnie, za ponad rok możemy spodziewać się jej na najważniejszych lotniskach w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Szampon, żel pod prysznic, krem do twarzy? Wszystko to znajdziesz wraz z rabatami na stronie Cocolita.pl kupony rabatowe.

Podziel się opinią

Share
Slot