Trwa ładowanie...
ds6x7ge

Nagroda dla najbardziej irytującego ucznia. Otrzymał ją autystyczny chłopiec

11-letni chłopiec z autyzmem podczas ceremonii wręczenia nagród w szkole w stanie Indiana w USA otrzymał od placówki nagrodę w kategorii "najbardziej irytujący uczeń". Ojciec dziecka był oburzony, że nauczyciel pracujący z dziećmi wymagającymi specjalnej opieki nadał mu taki tytuł.
Share
Przeciwko personelowi zostało podjęte postępowanie dyscyplinarne
Przeciwko personelowi zostało podjęte postępowanie dyscyplinarneŹródło: Shutterstock.com
ds6x7ge

– Byliśmy bardzo niemile zaskoczeni – powiedział Rick Castejon gazecie "The Times of Northwest Indiana". – Zarówno dyrektor, jak i nauczyciele nie powinni byli dopuścić, aby taka "nagroda" trafiła do jakiegokolwiek dziecka. A tym bardziej do dziecka z autyzmem – dodaje ojciec chłopca.

Mężczyzna przekazał, że gdy padło nazwisko jego syna podczas wręczania nagród, wszyscy nagle zamilkli. Dziecko odebrało nagrodę, a gdy po zakończeniu ceremonii Bailly Preparatory Academy opuściło salę bez swojego trofeum, nauczyciel przypomniał chłopcu, że zapomniał zabrać swoją stautetkę.

 Nagroda, którą otrzymał chłopiec oraz jego nauczycielka / Facebook
Źródło: Nagroda, którą otrzymał chłopiec oraz jego nauczycielka / Facebook

Szkolny opiekun próbował później obrócić tę sytuację w żart, ale nie spodobał się on ani dzieciom, ani pozostałym rodzicom. Rick mówi, że nauczyciel często telefonował do nich w sprawie osobliwego zachowania chłopca i być może to mogło być przyczyną nadania mu tego specjalnego "wyróżnienia".

ds6x7ge

Autyzm jest zaburzeniem o charakterze neurologicznym. Cechuje go brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Nauczyciel, który żartuje sobie z dzieci autystycznych, wykazuje się nie tylko brakiem kultury czy empatii, ale też ogromnym brakiem profesjonalizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

ds6x7ge

Podziel się opinią

Share
ds6x7ge
ds6x7ge