Trwa ładowanie...
d20de3a

Najbardziej stroma ulica świata. Jest w Księdze rekordów Guinnessa

Mowa o ulicy Ffordd Pen Llech w miejscowości Harlech w Walii. W Księdze rekordów Guinnessa znalazła się w kategorii najbardziej stromej ulicy na świecie. Jej nachylenie wynosi dokładnie 37,45 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokonanie drogi jest prawdziwym wyzwaniem dla zmotoryzowanych i zmorą dla pieszych
Pokonanie drogi jest prawdziwym wyzwaniem dla zmotoryzowanych i zmorą dla pieszych (Facebook.com, Fot: Ffordd Pen Llech, Harlech. The Steepest Street in the World)
d20de3a

Ffordd Pen Llech jest jedną z dwóch dróg otaczających zamek Harlech i łączy wyższe centrum miasteczka ze stacją kolejową Cambrian Line, domostwami oraz polami kempingowymi. Ze względu na trudności w przejeździe, ulica przez znaczną część jej długości pozostaje jednotorowa.

Pokonanie jej jest prawdziwym wyzwaniem dla zmotoryzowanych i zmorą dla pieszych. Ffordd Pen Llech jest popularna wśród miłośników jazdy na rowerze, którzy poszukują ekstremalnych przygód.

Ffordd Pen Llech została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa 15 lipca 2019 r. Jej poprzedniczką była Baldwin Street w miejscowości Dunedin w Nowej Zelandii. Jej nachylenie wynosi 35 proc. Nowa rekordzistka pokonuje ją o niemal 2,5 procent.

d20de3a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 10-latek i rekord Guinessa

d20de3a

Podziel się opinią

Share

d20de3a

d20de3a