Trwa ładowanie...

Najtańsze kraje dla budżetowego turysty

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) przedstawiło najnowszy raport konkurencyjności, w którym wzięto pod lupę 137 krajów. Eksperci przeanalizowali m.in., gdzie turyści powinni się udać, aby nie tylko zobaczyć ciekawe atrakcje, ale też nie wydać ogromnej sumy pieniędzy. Polska powinna mieć powody do zadowolenia, ponieważ jest jednym z dwóch europejskich krajów, które znalazły się na liście. Oto, jak przedstawia się najnowszy ranking.

Najtańsze kraje dla budżetowego turystyŹródło: Shutterstock.com
dijeojs
dijeojs

Zestawienie otwiera Oman (24. miejsce), cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów – także z Polski. Według autorów rankingu jest ciekawą alternatywą dla droższego Dubaju, a dzięki niskim cenom paliwa oraz coraz większej liczbie budżetowych hoteli, będzie z czasem przyciągać jeszcze więcej urlopowiczów.

Tuż za Omanem znalazła się Polska, zajmując 23. pozycję. Oceniono, że nasz kraj oferuje multum interesujących atrakcji za niewygórowaną kwotę, tanie hotele oraz niskie ceny żywności i transportu. Ponadto według rankingu hotele w Polsce posiadają jeden z najlepszych na świecie współczynników jakości do ceny. Tuż za naszym krajem uplasowały się Filipiny, które są jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w południowo-wschodniej Azji. Ceny tu są nieco niższe niż w Polsce.

Kolejne na liście są: Bahrajn, Sri Lanka, Nepal, Tajlandia, Arabia Saudyjska, Gwatemala, Mongolia, Laos, Botswana oraz Katar i Rosja, które znalazły się ex aequo na 11. miejscu. Może zaskakiwać obecność m.in. Bahrajnu czy Kataru, które uchodzą za kraje drogie. Jednak autorzy rankingu tłumaczą, że choć na zakwaterowanie trzeba przeznaczyć co najmniej dwa razy więcej niż np. w przypadku Polski, ceny paliwa oraz jedzenia są tu niższe.

Bahrajn / Shutterstock.com
Źródło: Bahrajn / Shutterstock.com

Dziesiątkę najtańszych krajów dla turystów otwierają Indie, za nimi są: Tunezja, Kazachstan, Jemen, Bhutan oraz Indonezja. Tym razem zaskoczeniem może być umieszczenie Bhutanu na tak wysokiej pozycji. Każdy dzień pobytu w tym kraju musi być z góry opłacony i wynosi 200 dol. za osobę (800 zł). W tej kwocie przyjezdny ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz atrakcje. Podróżnicy są zgodni, że wycieczki są warte maksymalnie połowę tej sumy. Można więc przypuszczać, że autorzy rankingu ocenili Bhutan na podstawie cen dla mieszkańców, a nie turystów.

Teheran, Iran / Shutterstock.com
Źródło: Teheran, Iran / Shutterstock.com

Top 3 – Malezja, Egipt i Iran
Komu przypadły trzy pierwsze miejsca? Na podium stanęła Malezja, która zachwyci nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Posiada nie tylko ciekawe zabytki i piękne krajobrazy, ale też jest korzystna cenowo. Drugie miejsce przypadło Egiptowi. To, że nie jest to państwo drogie, wie także wielu Polaków, chętnie przyjeżdżających tu na wakacje. Numerem 1 w zestawieniu okazał się Iran, zyskujący co roku na popularności. To kraj przyjazny, słynący z gościnności, bogatej kultury i bardzo korzystnych cen.

dijeojs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijeojs

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj