Trwa ładowanie...
ycipk-25enur

Największy grzyb na świecie. Znaleziono go w Hiszpanii

Znalazcą rekordowego grzyba jest Sergio Martínez Valledor, który natknął się na niego przypadkiem. Mężczyzna spacerował po lesie w poszukiwaniu kuchennych inspiracji. Grzyb waży 68,8 kg i jest o 23 kg cięższy od poprzedniego rekordzisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzyb waży niemal 70 kg
Grzyb waży niemal 70 kg (Facebook.com/La Noche de COPE)
ycipk-25enur

Niecodziennego odkrycia dokonano w pobliżu hiszpańskiego miasta Santa Lucía de Gordón. Potężny grzyb przylegał do jednego z leśnych drzew. Sergio przez kilka dobrych dni obmyślał plan przetransportowania do domu nietypowego znaleziska. Ostatecznie jednak o pomoc musiał poprosić bliskich.

Aby oddzielić grzyba od pnia drzewa trzeba było podzielić go na dwie części. Wraz z załadowaniem okazu do samochodu operacja zajęła ponad dwie godziny. Kiedy w końcu umieszczono grzyba na wadze, okazało się, że jego waga wynosi 68,8 kg.

ycipk-25enur

Początkowe analizy skłaniały miłośnika grzybów do wniosku, iż jest to Laetiporus sulphureus, tzw. żółciak siarkowy, nazywany również grzybem kurczakiem lub leśnym kurczakiem. Jak wskazuje sama nazwa – dobrze przyrządzony przypomina w smaku kurczaka. Ostatecznie okazał się jednak być wachlarzowcem olbrzymim (Meripilus giganteus), jednym z największych grzybów nadrzewnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cykady-zombie. Grzyb zabije je w przerażający sposób

ycipk-25enur
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25enur

ycipk-25enur
ycipk-25enur