Trwa ładowanie...
dzez6oq

Największy grzyb na świecie. Znaleziono go w Hiszpanii

Znalazcą rekordowego grzyba jest Sergio Martínez Valledor, który natknął się na niego przypadkiem. Mężczyzna spacerował po lesie w poszukiwaniu kuchennych inspiracji. Grzyb waży 68,8 kg i jest o 23 kg cięższy od poprzedniego rekordzisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzyb waży niemal 70 kg
Grzyb waży niemal 70 kg (Facebook.com/La Noche de COPE)
dzez6oq

Niecodziennego odkrycia dokonano w pobliżu hiszpańskiego miasta Santa Lucía de Gordón. Potężny grzyb przylegał do jednego z leśnych drzew. Sergio przez kilka dobrych dni obmyślał plan przetransportowania do domu nietypowego znaleziska. Ostatecznie jednak o pomoc musiał poprosić bliskich.

Aby oddzielić grzyba od pnia drzewa trzeba było podzielić go na dwie części. Wraz z załadowaniem okazu do samochodu operacja zajęła ponad dwie godziny. Kiedy w końcu umieszczono grzyba na wadze, okazało się, że jego waga wynosi 68,8 kg.

Początkowe analizy skłaniały miłośnika grzybów do wniosku, iż jest to Laetiporus sulphureus, tzw. żółciak siarkowy, nazywany również grzybem kurczakiem lub leśnym kurczakiem. Jak wskazuje sama nazwa – dobrze przyrządzony przypomina w smaku kurczaka. Ostatecznie okazał się jednak być wachlarzowcem olbrzymim (Meripilus giganteus), jednym z największych grzybów nadrzewnych.

dzez6oq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cykady-zombie. Grzyb zabije je w przerażający sposób

dzez6oq

Podziel się opinią

Share

dzez6oq

dzez6oq