Trwa ładowanie...
d4fxirs

NASA udostępnia tysiące zdjęć i filmów - każdy może je zobaczyć

Tysiące zdjęć, filmów i nagrań dostępnych jest w nowej publicznej bibliotece online, którą uruchomiła właśnie NASA. W sumie na stronie znajduje się 140 tys. plików i każdy może je zobaczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA udostępnia tysiące zdjęć i filmów - każdy może je zobaczyć
(NASA)
d4fxirs

Materiały pochodzą z historycznych oraz niedawnych misji NASA - z okresu obejmującego 1920-2017, czyli prawie sto lat. Wszystkie są podpisane, a niektóre zawierają obszerne wyjaśnienia dotyczące konkretnych miejsc czy wydarzeń.

   NASA

Pod adresem https://images.nasa.gov/#/ można znaleźć ogólne zdjęcia Ziemi, Marsa czy Księżyca, ale także archiwalne fotografie z przygotowań do misji kosmicznych oraz wnętrz promów czy wzruszających powitań po powrocie astronautów na Ziemię. Nie brakuje też materiałów ze spotkań i konferencji promujących działania NASA nawet sprzed kilkudziesięciu lat.

   NASA

Sprytne oko wypatrzy także kilka zdjęć Polski robionych z promów kosmicznych, a na nich dostrzec można m.in.: Gdańsk, Wisłę i Baranią Górę. Są też zdjęcia z wizyty amerykańskich astronautów w Moskwie, nowojorczyków obserwujących tranzyt Wenus i Słońca czy Baracka Obamy zwiedzającego jeden z obiektów agencji. Ale to wciąż nie wszystko. Miłośnicy lotów kosmicznych na pewno chętnie posłuchają archiwalnych nagrań z pokładu Apollo 13. Biblioteka jest bardzo różnorodna i można ją przeglądać godzinami.

   NASA

Specjalnie utworzona strona agencji kosmicznej jest idealnym narzędziem dla mediów, studentów, naukowców czy turystów. Wszyscy zainteresowani pracą NASA oraz tym jak, wygląda Ziemia, mają teraz okazję zobaczyć najnowsze, historyczne lub najbardziej popularne pliki. A co ważne - mogą je ściągnąc i wykorzystać do dowolnych celów.

   NASA

- NASA Image and Video Library pozwala wszystkim użytkownikom na szukanie, odkrywanie i ściąganie skarbów, jakimi jest ponad 140 tysięcy plików pochodzących z naszych misji w dziedzinie aeronautyki, astrofizyki, nauki o Ziemi, lotów w kosmos itp. – poinformowali przedstawiciele NASA. – Co ważne, ta strona będzie żyła i ciągle będziemy dodawać do niej nowe pliki.

   NASA
d4fxirs

Podziel się opinią

Share

d4fxirs

d4fxirs