Trwa ładowanie...
d445qhr

Neckermann upadł. Mimo że jego sytuacja finansowa nie była najgorsza

Pomimo upadku Neckermanna, polska branża turystyczna ma się bardzo dobrze. Niektóre firmy osiągały w 2018 r. przychody powyżej 2 mld zł, a w tym roku wynik ten może być jeszcze wyższy. Lecz czy innym polskim biurom podróży również grozi niewypłacalność?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo upadku Neckermanna, polska branża turystyczna może liczyć w tym roku na rekordowe zyski
Mimo upadku Neckermanna, polska branża turystyczna może liczyć w tym roku na rekordowe zyski (Shutterstock.com)
d445qhr

Ten rok ma przynieść rekordowe zyski branży turystycznej. Według Adama Łąckiego, szefa Krajowego Rejestru Długów, tegoroczny zysk biur podróży może być nawet wyższy niż w rekordowym 2016 r.

"Od stycznia maleje też zadłużenie biur podróży i agencji turystycznych" – dodaje Łącki portalowi businessinsider.com. Ponadto w tym roku sprzedaż wycieczek zagranicznych na tegoroczne wakacje wzrosła o 3 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

d445qhr

Sytuacja finansowa największych biur podróży również przedstawia się bardzo dobrze. W zestawieniu przychodów na 2018 r. (przychodów nie należy mylić z dochodami ani zyskiem) na pierwszym miejscu znajduje się Itaka z wynikiem 2,5 mld zł. Na drugim i trzecim miejscu finansowych gigantów biur podróży znalazły się TUI i Rainbow Tours z przychodami odpowiednio 2,2 mld i 1,4 mld zł.

Sytuacja niewypłacalnego dziś Neckermanna również była całkiem niezła. We wspomnianym zestawieniu firma ta uplasowała się na 7. pozycji z wynikiem 203 mln zł. Sytuacja ta nie wyglądała zatem źle, ale upadek biura był konsekwencją bankructwa spółki-matki.

Thomas Cook pozostał finansowo w tyle za konkurencją. Według brytyjskich mediów było to spowodowane złym zarządzaniem organizowanych wycieczek, a także nie nadążaniem za innymi biurami podróży, które oferowały usługi online.

d445qhr

Kropkę nad i dołożyły długi oraz Brexit, który mocno zachwiał stabilnością Thomasa Cooka na rynku. Jednak nic nie wskazuje, by podobne zachwianie miało spotkać polskie biura podróży.

Źródło: INNPolnad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Prezes Neckermann Polska pisał: "chce mi się płakać". "Nie dziwię mu się"

d445qhr

Podziel się opinią

Share

d445qhr

d445qhr