Trwa ładowanie...

Neutralizacja poniemieckiej torpedy w Gdyni. Zakaz wejścia na plaże

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie dla osób przebywających w Gdyni. Na czwartek 21 kwietnia zaplanowano neutralizację poniemieckiej torpedy lotniczej. Na czas trwania akcji nie będzie można wchodzić na plażę, ani do Bałtyku na odcinku od Babich Dołów do Oksywia. To ważna informacja dla mieszkańców i turystów.

Share
Plaża w Babich Dołach to ulubione miejsce turystów, bo mogą z niej obserwować dawną torpedownięPlaża w Babich Dołach to ulubione miejsce turystów, bo mogą z niej obserwować dawną torpedownięŹródło: Adobe Stock
d3ncyls

Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa już w czwartek wysłało SMS-y do osób przebywających w Gdyni. Zostali poinformowani o neutralizacji niewybuchu torpedy morskiej. 21 kwietnia w godz. 8-15 nie można zbliżać się do plaży ani wchodzić do wody na odcinku od Babich Dołów do Oksywia.

Zneutralizują torpedę w Zatoce Gdańskiej

Jak poinformował Urząd Morski w Gdyni, zneutralizowana zostanie poniemiecka torpeda lotnicza, która znajduje się 3,5 mili morskiej na północny wschód od wejścia do Portu Wojennego w Gdyni.

Neutralizację niemieckiej torpedy lotniczej na Zatoce Gdańskiej przeprowadzą nurkowie minerzy z 13. Dywizjonu Trałowców (8. Flotylla Obrony Wybrzeża). - Niewybuch stanowi pozostałość po II wojnie światowej, zawiera w sobie ok. 200 kg materiału wybuchowego i zalega na głębokości ok. 30 m - przekazała rzeczniczka UM w Gdyni Magdalena Kierzkowska, cytowana przez PAP.

d3ncyls

Podczas neutralizacji zostanie zamknięty teren na odcinku od plaży w Babich Dołach do mola Formozy na Oksywiu. W tym czasie warto odpuścić sobie wycieczkę w te rejony. Można spacerować po okolicy, ale można zapomnieć o wejściu do wody.

Plaże będą zabezpieczone

Za akcję neutralizacji torped odpowiada Urząd Morski w Gdyni i Marynarka Wojenna RP.

- Urząd Morski w Gdyni będzie uczestniczył swoimi jednostkami w zabezpieczeniu akcji na wodzie, a także będzie koordynował ruch jednostek zaangażowanych w akcję. Dodatkowo, pracownicy ochrony wybrzeża będą wspierać służby w zabezpieczeniu odcinka plaży pomiędzy Babimi Dołami a molo Formozy - dodała Kierzkowska.

d3ncyls

Co ważne, jeżeli nie uda się przeprowadzić neutralizacji w ustalonym terminie, kolejna odbędzie się za tydzień - w środę 27 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

''Dar Pomorza'' po remoncie. Niezwykłe zdjęcia z Gdyni

d3ncyls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ncyls
d3ncyls