Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
wakacje
14-06-2019 13:57

Nie pozwól zepsuć sobie wakacji. Uważaj na oszustów

Za oknem zrobiło się gorąco, wszyscy odliczają do rozpoczęcia wakacji. A jak wiadomo wakacje to czas na długo wyczekiwany odpoczynek w górach, na Mazurach albo nad morzem.

Nie pozwól zepsuć sobie wakacji. Uważaj na oszustówŹródło: nocowanie.pl
d33w8tg
d33w8tg

Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji, gdy po zarezerwowaniu noclegu w pięknym miejscu i świetnej lokalizacji, po opłaceniu wypoczynku i zaplanowaniu całego urlopu, okazuje się, że wybrany obiekt po prostu nie istnieje.

Pamiętaj, że wakacje to czas, gdy oszuści noclegowi są szczególnie aktywni. Warto więc wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi praktykami i nie zepsuć sobie wypoczynku.

Zobacz też: "Pierwsza miłość" w Tatrach

Nieważne czy szukasz kwatery, czy nowoczesnego apartamentu z miejscem parkingowym, zanim przelejesz pieniądze zwróć uwagę na:
• atrakcyjność oferty w stosunku do ofert konkurencyjnych. Prawda jest taka, że obiekty o podwyższonym standardzie z reguły nie oferują noclegów w niskiej cenie.

d33w8tg

• pełną nazwę obiektu noclegowego, dokładny adres, albo jeśli to kwatera lub prywatne pokoje - dane właściciela. Jeżeli kontakt jest ograniczony (np. tylko przez maila), istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z oszustem, a wybrane miejsce nie istnieje…

Sprawdź wybrane miejsce noclegowe

Warto potwierdzić swoje podejrzenia, poprzez dokładną weryfikację obiektu.

• odszukaj adres na internetowych mapach (np. Google Maps oraz Google Street View)
i sprawdź, czy istnieje taki lokal. Może się bowiem okazać, że w mieście nie ma takiej ulicy lub przebiega w zupełnie innej lokalizacji.
• sprawdź numer telefonu oraz numer rachunku bankowego w wyszukiwarce lub na stronach temu dedykowanych.

d33w8tg

Zachowaj szczególną uwagę, jeśli właściciel odmawia wystawienia faktury lub rachunku za wpłaconą zaliczkę/zadatek.

• sprawdź komentarze i opinie innych osób.
• sprawdź zdjęcia w ofercie – jeśli występują na różnych stronach w innych lokalizacjach niż w ogłoszeniu, zwiększ czujność.

#

Jak sprawdzić czy zdjęcie pochodzi z internetu?

– skorzystaj z wyszukiwarki "Google Grafika";
– jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome – kliknij na zdjęcie prawym przyciskiem myszy "Szukaj obrazu w Google";
– jeśli korzystasz z innych przeglądarek – sprawdź dodatki i rozszerzenia, które ułatwiają wyszukiwanie obrazów – np. dla Firefoxa wtyczka "Search by Image on Google".

d33w8tg

Dobrym sposobem sprawdzenia obiektu i właściciela jest także kontakt z urzędem miasta lub gminy, które prowadzą ewidencje przedsiębiorców i mogą potwierdzić dane adresowe. Jeśli obiektu brakuje w spisach Urzędu Miasta/Gminy – ewidencji tzw. innych obiektów, w których świadczone są usługi noclegowe, lub Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich Ministerstwa Sportu i Turystyki jest bardzo prawdopodobne, że ktoś próbuje cię oszukać.

nocowanie.pl
Źródło: nocowanie.pl

Sprawdź właściciela obiektu noclegowego

Jednym ze sposobów, w jaki działają oszuści, jest podszywanie się pod właściciela istniejącego obiektu noclegowego. W ogłoszeniu zgadza się wszystko – adres, cena i warunki pobytowe – poza nazwiskiem właściciela. Oszuści podają inne możliwości kontaktu oraz numer konta, na które żądają przelania należności. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek decyzji naprawdę konieczne jest zachowanie dużej czujności.

nocowanie.pl
Źródło: nocowanie.pl

Korzystaj z rzetelnych źródeł

Ofert noclegowych warto szukać w serwisach, które oferują coś więcej niż tylko ich prezentację. Dzięki temu masz pewność, że miejsca są wiarygodne, a podane przez właściciela informacje, rzetelne.

d33w8tg

- Oszuści noclegowi próbują swoich sił co roku, a w okresie wakacyjnym wykazują wzmożoną aktywność. Warto zatem korzystać z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Im łatwiej zamieścić ogłoszenie, tym większa szansa, że pojawią się tam fałszywe oferty. Dlatego poszukiwanie noclegu na facebooku, czy darmowych witrynach, które nie weryfikują zamieszczanych informacji może przysporzyć więcej kłopotu niż korzyści - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Pamiętaj!

Wszystkie oferty w portalu Nocowanie.pl są weryfikowane przez naszych pracowników. Dodatkowo prowadzimy program weryfikacyjny "Sprawdzony obiekt". Obiekty oznaczone są w ofercie odznaką 4/4, oznacza to, że:
• Był tam nasz przedstawiciel handlowy, który sprawdza czy taki obiekt rzeczywiście istnieje, oraz czy warunki w ofercie są realne.
• Zdjęcia wykonał nasz fotograf, to pewność sesji zdjęciowej obiektu w autentycznych warunkach pobytowych.
• Obiekt jest otwarty na opinie innych turystów.
• To nasz klient przynajmniej od roku.

Życzymy wszystkim udanych urlopów i słonecznych wakacji!

d33w8tg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33w8tg