Trwa ładowanie...

Niemcy. Paraliż na kolei. Maszyniści strajkują

W poniedziałek 23 sierpnia nad ranem rozpoczął się w Niemczech kolejny już strajk maszynistów Deutsche Bahn w transporcie pasażerskim. Oznacza to olbrzymie utrudnienia w podróżowaniu.

Share
Chaos na peronach w trakcie strajku w Niemczech w pierwszej połowie sierpnia
Chaos na peronach w trakcie strajku w Niemczech w pierwszej połowie sierpniaŹródło: Getty Images
d1w8tkr

Protest, który poprzedził rozpoczęty w sobotę strajk w przewozach towarowych, rozpoczął się o godz. 2 w nocy i ma się zakończyć 48 godzin później - w środę.

Na stronie internetowej DB czytamy, że strajk spowoduje liczne odwołania lub opóźnienia, dlatego przewoźnik apeluje o zmianę planów podróżniczych i zapewnia, że zakupione wcześniej bilety zachowają ważność.

Niemcy - strajk kolejarzy

Strajk prawdopodobnie dotknie miliony podróżujących, zarówno w komunikacji dalekobieżnej, regionalnej jak i lokalnej. "Na dokładne oszacowanie skali protestu i jego skutków musimy poczekać do rana" - poinformowały w nocy władze Deutsche Bahn w komunikacie.

W negocjacjach nowego układu zbiorowego Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych (GDL) domaga się podwyżki płac o 3,2 proc., ochrony emerytur i wypłacenia jeszcze w tym roku premii z tytułu pandemii w wysokości 600 euro. Szefowie Deutsche Bahn zgodzili się już na podwyżkę w oczekiwanej wysokości, ale dopiero w późniejszym terminie. Na to nie chce przystać GDL.

d1w8tkr

Strajk na niemieckiej kolei

To już drugi strajk niemieckich maszynistów w tym miesiącu. Protestowali od 11 do 13 sierpnia w ruchu pasażerskim i towarowym. Spowodowało to ogromne utrudnienia.

Tysiące pasażerów musiało znosić utrudnienia w ruchu pociągów regionalnych, podmiejskich, a także międzynarodowych.

Aktualnych informacji dotyczących strajku, ewentualnych zmian w rozkładzie czy praw pasażera, należy szukać na stronie internetowej www.bahn.de.

d1w8tkr

Źródło: PAP/Deutsche Bahn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polka przeżyła kataklizm w Niemczech. "Tam już nic nie ma"

d1w8tkr

Podziel się opinią

Share
d1w8tkr
d1w8tkr