Trwa ładowanie...

Niepełnosprawna kobieta wpadła do wody. Dramatyczna akcja na Wyspach Dziewiczych

Młoda kobieta na wózku inwalidzkim zjechała prosto do oceanu. Obciążona ciężarem wózka mogłaby szybko utonąć, gdyby nie reakcja dwóch mężczyzn. Lecz i oni mogli w tej sytuacji bardzo łatwo zginąć.

Niepełnosprawna kobieta wpadła do wody. Dramatyczna akcja na Wyspach DziewiczychŹródło: zrzut ekranu/facebook.com, fot: Jennings Harris
drpjvmm
drpjvmm

Do wydarzenia doszło w doku portowym na wyspie Saint Thomas na archipelagu Wysp Dziewiczych. W pewnym momencie pracownicy portu, Kashief Hamilton i Randolph Donovan, zauważyli, że kobieta na wózku inwalidzkim wpadła do oceanu. Nie zastanawiając się długo, rzucili się jej na ratunek.

Na nagraniu z akcji, które zostało opublikowane na Facebooku, widać cały wysiłek mężczyzn. Donovan, który wskoczył pierwszy, wyciągnął kobietę z wózka i próbował utrzymać ją na powierzchni. Po chwili pojawił się Hamilton i zawiązał wokół obojga linę, dzięki której stojący na brzegu ratownicy mogli wyciągnąć poszkodowaną. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, ale nie musiało tak wcale być.

Tuż obok był bowiem zacumowany ogromny liniowiec Carnival Fascination, którego pasażerką była niepełnosprawna kobieta. Hamilton przyznał, że silniejszy podmuch wiatru mógłby przesunąć statek kilka metrów, a cała trójka, będąca wtedy w wodzie, zostałaby zmiażdżona o dok.

drpjvmm

Inny film pokazuje, jak członkowie rodziny poszkodowanej kobiety dziękują Donovanowi za jej uratowanie. Zresztą podobne wyrazy wdzięczności docierają do mężczyzn z wielu stron.

Kurt Vialet, senator z Wysp Dziewiczych, okrzyknął ich bohaterami. Joseph Boschulte z Departamentu Turystyki Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych napisał w oficjalnym podziękowaniu: "Jesteśmy z Was dumni – dobra robota!"

Mężczyźni otrzymali także oficjalną nagrodę od swojego pracodawcy, a gubernator Wysp Dziewiczych, Albert Bryan Jr., osobiście zadzwonił do nich "by podziękować w imieniu wszystkich mieszkańców".

drpjvmm

Hamilton przyznał, że cieszy się, że wszystko się udało. "Moglibyśmy stracić kogoś, kto jednocześnie jest członkiem rodziny i pasażerem", a Donovan dodał: "Cały czas myślę o wyrazie twarzy tej kobiety. Oczy miała szeroko otwarte z powodu szoku. Nie mogę tego zapomnieć". Poszkodowana kobieta otrzymała od władz tymczasowy wózek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ostro się przeliczył. Poważne konsekwencje nagrał świadek

drpjvmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drpjvmm