Trwa ładowanie...

Niesamowita wyspa na Morzu Norweskim. Unosi się nad nią jej "prywatna" chmura

Lítla Dímun to jedna z najbardziej tajemniczych i nietypowych wysp świata. Głównie z powodu panujących nad nią warunków atmosferycznych, które już niejednego wprawiły w osłupienie.

Share
Niesamowita wyspa na Morzu Norweskim. Unosi się nad nią jej "prywatna" chmura
Źródło: Shutterstock.com
d1mmf47

Najmniejsza z Wysp Owczych, wulkanicznego archipelagu ulokowanego między Wielką Brytanią a Norwegią, jest niezamieszkała przez ludzi. Żyją na niej tylko owce.

Dotarcie na wyspę wymaga nie tylko doskonałych warunków pogodowych, ale też sprytu i przygotowania. Brzeg Lítla Dímun stanowi bowiem stromy klif, na który wspięcie się nie należy do najłatwiejszych rzeczy na świecie.

Prawdziwą zagadką i jednocześnie atrakcją jest jednak chmura spowijająca wyspę. Nie przemieszcza się, skrzętnie ukrywając szczyt Lítla Dímun. Widok "prywatnego" obłoku nad wyspą wygląda wygląda tak bajkowo, że w okolice niewielkiego terytorium podpływa wielu podróżników z różnych zakątków świata.

Jak to możliwe, że wyspa ma własną chmurę? Zjawisko to nie jest niczym dziwnym. Jest to chmura soczewkowa, która często tworzy się nad szczytami gór.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najbardziej zanieczyszczona wyspa na świecie

d1mmf47

Podziel się opinią

Share
d1mmf47
d1mmf47