Trwa ładowanie...

Niezwykłe miejsca w Turcji. Każdy powinien je zobaczyć

Turcja dzięki dostępowi do mórz, bogatej ofercie hoteli o wysokim standardzie, a także ciepłemu klimatowi, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. W swojej ofercie ma również wiele wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wapienne osady na zboczach górskich w tureckich PamukkalachWapienne osady na zboczach górskich w tureckich PamukkalachŹródło: Licencjodawca, fot: Natalia Gumińska
d3zf8w8
d3zf8w8

Pamukkale, jezioro nazywane tureckimi Malediwami, czy popularny basen Kleopatry to tylko kilka z atrakcji, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym kraju.

Pamukkale

"Kto nie widział Pamukkale, ten nie widział Turcji wcale" - to słynne powiedzenie, które zna każdy przewodnik, faktycznie jest prawdą, bowiem Pamukkale powinny być obowiązkowym punktem do odwiedzenia przez każdego, kto wybiera się do tego kraju.

To maleńka miejscowość, słynąca z wapiennych osadów, które powstały na zboczach górskich. Wypływająca z gorących źródeł woda, wzbogacona w związki wapnia i dwutlenku węgla, ochładzając się na powierzchni, wytrąca węglan wapnia, którego osady tworzą liczne białe nacieki. Te z daleka wyglądają niczym śnieg, co prezentuje się szczególnie fascynująco, biorąc pod uwagę fakt, że w tym rejonie śnieg prawie nie pada.

Źródło: Natalia Gumińska, Licencjodawca
Wapienne osady na zboczach górskich w tureckich Pamukkalach

Odmładzające wody basenu Kleopatry

Tuż obok Pamukkali znajduje się starożytne miasto Hierapolis. W tym miejscu jest święta sadzawka nazywana basenem Kleopatry. Legenda głosi, że niegdyś kąpała się tam sama Kleopatra, a wody basenu mają właściwości odmładzające. Dookoła zbiornika wodnego znajduje się piękna roślinność, a dno sadzawki budują kamienie, wielokrotnie o ostrych krawędziach.

Źródło: Natalia Gumińska, Licencjodawca
Basen Kleopatry w Hierapolis, w sezonie wypełniony turystami

Oprócz basenu Kleopatry, turyści mogą zwiedzić ruiny starożytnego teatru zachowanego w bardzo dobrym stanie.

Ruiny teatru antycznego w miejscowości Hierapolis Licencjodawca
Ruiny teatru antycznego w miejscowości HierapolisŹródło: Licencjodawca, fot: Natalia Gumińska

Tureckie jezioro alternatywą do Malediwów

W południowo-zachodniej części kraju znajduje się jezioro kraterowe średniej wielkości. Woda w Salda zawiera wysokie stężenie magnezu i wapnia, stąd jej niesamowity turkusowy kolor jak na Malediwach.

d3zf8w8

Znajdujące się w wodzie związki pozytywnie wpływają na skórę, dlatego proponuje się nawet robienie maseczek z błota z dna jeziora. Krajobraz dodatkowo uatrakcyjniają lasy i góry, które stojąc na plaży, widzimy w oddali.

Źródło: Licencjodawca
Jezioro Salda - popularna atrakcja turystyczna, nazywana tureckimi Malediwami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje tańsze w Polsce czy za granicą? Ekspertka zwraca uwagę na jedną rzecz

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3zf8w8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zf8w8