Trwa ładowanie...

Nowa atrakcja w Szklarskiej Porębie. Powstała w ramach polsko-czeskiego projektu

Na Złotym Widoku w Szklarskiej Porębie oddano do użytku platformę widokową. Podobnych punktów będzie w sumie 7, z czego 5 po polskiej stronie Gór Izerskich, a 2 po czeskiej.

Nowa atrakcja w Szklarskiej Porębie. Powstała w ramach polsko-czeskiego projektu
d35e094
d35e094

Polacy i Czesi chcą lepiej wykorzystać potencjał Gór Izerskich i zachodniej części Karkonoszy. Dlatego wspólnie realizują projekt, którego celem jest zwiększenie ruchu turystycznego na pograniczu w "Euroregionie Nysa". Jego główną częścią jest budowa platform i wież widokowych.

Pierwsza konstrukcja została wzniesiona na punkcie widokowym Złoty Widok w Szklarskiej Porębie. Koszt budowy wyniósł 550 tys. zł. Oficjalne oddanie do użytku miało miejsce 23 kwietnia, ale niestety, ze względu na epidemię koronawirusa, nie można było go zorganizować z taką pompą, jak planowano.

Platformy znajdą się w kultowych miejscach

Burmistrz Szklarskiej Poręby, Mirosław Graf, przekazał podczas czwartkowego spotkania, że w tym roku zostaną ukończone pozostałe cztery inwestycje. Wyraził przy tym nadzieję, że po ustąpieniu pandemii platformy będą odwiedzane przez tłumy turystów.

Kolejne platformy, jak zapewnił burmistrz, będą ulokowane z miejscach kultowych - nad Zakrętem Śmierci, na Zbójeckich Skałach, na Skale Karczmarz oraz przy dworcu kolejowym przy ul. Dworcowej. Dwie wieże widokowe pojawią się też w czeskich Albrechticach.

"Polska Agencja Prasowa" przekazała, że budowa nowych atrakcji turystycznych jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu IINTERREG V-A Republika Czeska-Polska. Projekt opiewa na łączną kwotę miliona euro.

d35e094

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

d35e094
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e094

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj