Trwa ładowanie...

Nowe połączenie. Polecimy z Wrocławia do Larnaki na Cyprze

Lotniska w Polsce nie tylko wznawiają działalność po ponad 2 miesiącach przerwy, ale też ogłaszają nowe kierunki, które wzbogacą letnią siatkę połączeń. W przypadku wrocławskiego lotniska będą dostępne loty na słoneczną wyspę na Morzu Śródziemnym.

Share
Nowe połączenie. Polecimy z Wrocławia do Larnaki na Cyprze
Źródło: Getty Images
d15cpsk

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wrocławskie lotnisko przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich. Najpierw ruszą loty krajowe – 1 czerwca samoloty należące do LOT-u zaczną kursować dwa razy dziennie na trasie z Wrocławia do Warszawy.

Jednak to nie koniec dobrych informacji przekazanych przez dolnośląski port lotniczy. W letnim rozkładzie pojawiło się połączenie do Larnaki na Cyprze. Obsługiwać je będzie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki – niskokosztowy przewoźnik Wizz Air. Pierwszy lot odbędzie się 10 lipca.

d15cpsk

To, że jedna z najpopularniejszych wśród turystów wysp w Europie, promująca się ponad 300 słonecznymi dniami w roku, cieszy się dużym zainteresowaniem, pokazują liczby. Wizz Air zdradza, że tylko w 2019 r. przewiózł ponad 800 tys. pasażerów na Cypr. Łączna liczba urlopowiczów na wyspie wyniosła w ubiegłym roku niemal 4 mln.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Pobyt na lotnisku a obostrzenia

Na lotnisku będą obowiązywać nowe procedury obsługi pasażerów. Zgodnie z zaleceniami Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do terminalu będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi biletami lub kartami pokładowymi albo udające się do biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki.

Lotnisko będzie bezdotykowo mierzyć pasażerom temperaturę. Zgodnie z nowymi przepisami podróżny z objawami koronawirusa nie zostanie wpuszczony do terminalu, a więc nie będzie mógł wejść na pokład samolotu.

W terminalu pasażerowie będą musieli zakrywać usta i nos, jeśli zapomną maseczki, będą mogli ją kupić przy wejściu na lotnisko. Na całym lotnisku obowiązywać będzie zasada dystansu społecznego, to jest zachowania minimum półtorametrowej odległości od innych.

d15cpsk

W sklepach i restauracjach trzeba będzie dezynfekować ręce. Dozowniki z płynem pojawią się w widocznych miejscach między innymi przy wejściu, toaletach i za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, a także w hali przylotów.

Źródło: Port lotniczy Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

d15cpsk

Podziel się opinią

Share
d15cpsk
d15cpsk