Trwa ładowanie...
d3ajc64

Wakacje na Cyprze. Rząd pokryje koszty wakacji turystów. Warunek? Koronawirus

Władze Cypru zapewniają, że pokryją koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz leczenia turystów, którzy podczas wakacji zakażą się koronawirusem. Tamtejszy rząd chce pokazać, że jest bezpiecznym kierunkiem wakacyjnym. Ma jeden z najniższych wskaźników zakażeń w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władzom Cypru zależy na obecności turystów w tym roku
Władzom Cypru zależy na obecności turystów w tym roku (Getty Images)
d3ajc64

We wtorek rząd Republiki Cypryjskiej wysłał do rządów, linii lotniczych oraz organizatorów wycieczek deklarację zapewnienia opieki w przypadku, gdyby któryś z turystów został zakażony COVID-19. Zawarto w niej także opisy surowych procedur sanitarnych.

Władze zapewniają, że dla zagranicznych turystów, u których zostanie potwierdzona obecność koronawirusa, przeznaczony będzie szpital, liczący stu pracowników służby zdrowia. Na ewentualnych chorych czeka ponad 110 łóżek na intensywnej terapii oraz 200 respiratorów. W "pakiecie" rząd dorzuca hotel z 500 pokojami, w którym turyści oraz członkowie ich rodzin będą mogli odbyć kwarantannę.

Deklaracja została podpisana przez ministrów transportu i turystyki oraz ministra spraw zagranicznych. Władze podkreślają, że Cypr ma jeden z najniższych wskaźników zakażeń koronawirusem w Europie.

d3ajc64

Obecność turystów jest niezbędnym elementem krajowej gospodarki, ponieważ turystyka stanowi 13 proc. dochodów budżetu państwa. Jak podaje agencja "PAP", w tym roku Cypr może stracić nawet 70 proc. z oczekiwanych 2,6 mld euro przychodu z turystyki.

Polacy mogą podróżować na Cypr od 20 czerwca

Obywatele części krajów będą mogli polecieć na Cypr już 9 czerwca. Wśród nich znajdują się: Bułgaria, Norwegia, Grecja, Malta, Austria, Finlandia, Słowenia, Węgry, Izrael, Dania, Litwa, Słowacja i Niemcy. Od 20 czerwca na wyspę polecą także mieszkańcy Polski, Rumunii, Estonii, Czech, Chorwacji i Szwajcarii.

d3ajc64

Warunkiem wjazdu na Cypr będzie okazanie negatywnego testu na obecność koronawirusa. Podczas pobytu, osoby, które nie będą pochodziły z tej samej grupy zwiedzających, będą zobowiązane do zachowania dystansu społecznego.

Źródło: "PAP"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cypr - urokliwa wyspa o burzliwej historii

d3ajc64

Podziel się opinią

Share

d3ajc64

d3ajc64