Trwa ładowanie...

Nowe połączenie polskiego przewoźnika. Pierwszy lot już 4 grudnia

Już w poniedziałek, 4 grudnia samoloty PLL LOT zaczną latać z Warszawy na lotnisko Tegel w Berlinie. Loty będą wykonywane codziennie maszynami, które na pokład mogą zabrać po ok. 80 pasażerów. Podróż potrwa półtorej godziny.

Nowe połączenie polskiego przewoźnika. Pierwszy lot już 4 grudniaŹródło: WP.PL
dqpg2zk

LOT obsługiwał już trasę między Warszawą i Berlinem - do portu Schoenefeld, a następnie Tegel - do 2013 r. Wówczas połączenie zostało zawieszone, a decyzję tłumaczono względami ekonomicznymi.

Na szczęście polski przewoźnik zmienił zdanie, co może mieć związek z upadłością linii Air Berlin, dotychczas obsługującej tę trasę. "Nowe połączenie to duże ułatwienie dla pasażerów podróżujących zarówno między Warszawą a Berlinem, jak też przez Warszawę do ponad 70 innych miast na świecie" - poinformował w sierpniu LOT w oficjalnym komunikacie.

Bilety na tej trasie są dostępne w cenie od 376 zł w dwie strony. Ale miłośnikom promocji na pewno uda się upolować i niższą stawkę.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Polski przewoźnik od poniedziałku do piątku poleci do i z Berlina dwa razy dziennie, a w soboty i niedziele raz. W sezonie letnim częstotliwość ma się zwiększyć do nawet trzech razy dziennie. W ten sposób spółka chce zaoferować pasażerom lecącym z Berlina wygodne połączenia przez Warszawę m.in. do Kaliningradu, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Mińska, Tallinna, Wilna, Rygi, Bukaresztu, Sofii i Budapesztu.

dqpg2zk

W siatce połączeń LOT-u znajduje się już siedem niemieckich miast. Poza Berlinem, polecieć można z Polski do Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Norymbergii (ten kierunek od maja 2018).

Zobacz, jak wygląda hipsterski Berlin:

dqpg2zk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqpg2zk