Trwa ładowanie...
d3qjnsl

Nowe toalety w Jelitkowie. Władze Gdańska wydają na nie krocie

W 2018 r. przy plaży w Jelitkowie wybudowano cztery całoroczne toalety. Ich koszt wyniósł aż 3,7 mln zł. Wkrótce mają pojawić się dwie kolejne, jeszcze droższe. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przy plaży w Gdańsku Jelitkowie powstaną nowe toalety
Przy plaży w Gdańsku Jelitkowie powstaną nowe toalety (PAP)
d3qjnsl

Nowe toalety w Jelitkowie

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zapowiada, że nowe toalety będą podobne do tych wybudowanych w ubiegłym roku. W parterowych budynkach znajdą się kabiny dla kobiet, mężczyzn i niepełnosprawnych, umywalnie oraz natryski, które będą otwarte sezonowo.

– Inwestycja, oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną, obejmuje również przebudowę ciągów pieszych, umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety, jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym – komentuje Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nowa inwestycja nie należy do tanich. W ubiegłym roku władze zakładały, że budowa czterech toalet wyniesie 2,3 mln zł. Ostatecznie kosztowały aż 3,7 mln zł. To nie jedyny projekt, która nadwyrężył budżet w większym stopniu niż przewidywano – podobnie było m.in. z rozbudową lotniska, która wyniosła aż o 100 mln zł więcej niż szacowano. Wysoki koszt budowy toalet miał wynikać z konieczności wybudowania długiego odcinka kanalizacji.

d3qjnsl

Z nowych dwóch toalet bywalcy i bywalczynie gdańskiej plaży w Jelitkowie skorzystają prawdopodobnie jesienią. Ich budowa ma się zakończyć w listopadzie 2019 r.

Źródło: gdańsk.pl, trójmiasto.pl

d3qjnsl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Szukali zaginionego konteneru. Sonar wykrył prawdziwy skarb

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl