Trwa ładowanie...

Nowe toalety w Jelitkowie. Władze Gdańska wydają na nie krocie

W 2018 r. przy plaży w Jelitkowie wybudowano cztery całoroczne toalety. Ich koszt wyniósł aż 3,7 mln zł. Wkrótce mają pojawić się dwie kolejne, jeszcze droższe. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg.

Nowe toalety w Jelitkowie. Władze Gdańska wydają na nie krocieŹródło: PAP
d2vec0v
d2vec0v

Nowe toalety w Jelitkowie

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zapowiada, że nowe toalety będą podobne do tych wybudowanych w ubiegłym roku. W parterowych budynkach znajdą się kabiny dla kobiet, mężczyzn i niepełnosprawnych, umywalnie oraz natryski, które będą otwarte sezonowo.

– Inwestycja, oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną, obejmuje również przebudowę ciągów pieszych, umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety, jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym – komentuje Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Źródło: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nowa inwestycja nie należy do tanich. W ubiegłym roku władze zakładały, że budowa czterech toalet wyniesie 2,3 mln zł. Ostatecznie kosztowały aż 3,7 mln zł. To nie jedyny projekt, która nadwyrężył budżet w większym stopniu niż przewidywano – podobnie było m.in. z rozbudową lotniska, która wyniosła aż o 100 mln zł więcej niż szacowano. Wysoki koszt budowy toalet miał wynikać z konieczności wybudowania długiego odcinka kanalizacji.

Z nowych dwóch toalet bywalcy i bywalczynie gdańskiej plaży w Jelitkowie skorzystają prawdopodobnie jesienią. Ich budowa ma się zakończyć w listopadzie 2019 r.

Źródło: gdańsk.pl, trójmiasto.pl

d2vec0v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Szukali zaginionego konteneru. Sonar wykrył prawdziwy skarb

d2vec0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vec0v