Trwa ładowanie...

Nowe trasy Ryanaira z Poznania - nareszcie!

Aż pięć nowych tras z Poznania ogłosił tani przewoźnik Ryanair. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie, bo mieszkańcy Wielkopolski od dawna dopytywali na forach internetowych "kiedy coś z Poznania?". Teraz mają w czym wybierać.

Nowe trasy Ryanaira z Poznania - nareszcie!Źródło: Shutterstock.com
dqcg31p
dqcg31p

Z lotniska Poznań-Ławica polecimy do Oslo-Torp, Aten, Billund, Alicante i Castellón de la Plana (niedaleko Walencji). Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a pierwsze samoloty do tych miast polecą w październiku i listopadzie br. Terminy są już dostępne w rozkładzie lotów, a ceny biletów zaczynają się od 89 zł. Rezerwacji będzie można dokonać od 20 marca br.

Oslo-Torp to port lotniczy położony ok. 120 km na południe od stolicy Norwegii. Z Polski poza Ryanairem lata tam także Wizzair. Port lotniczy Ateny znajduje się dużo bliżej miasta, bo tylko 25 km od centrum. Jeszcze bliżej, bo tylko 9 km od centrum położone jest zaś lotnisko w hiszpańskim Alicante. To nie bez znaczenia, że szybko można dotrzeć do miasta i cieszyć się jego urokami. A dlaczego warto polecieć do duńskiego Billund? Chociażby dlatego, że to miasteczko, w pobliżu którego znajduje się słynny Legoland.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Jednym z najciekawszych kierunków wydaje się Castellón de la Plana, miasto położone nad Morzem Śródziemnym (na zdjęciu powyżej). Lotnisko, na które będzie latał Ryanair, zasłynęło niegdyś jako przykład niegospodarności. Powstało w 2011 roku za 150 mln euro i przez wiele lat stało puste. Obiekt znajduje się ok. 100 km od Walencji, a tego miasta chyba nie trzeba reklamować.

dqcg31p

Podczas środowej konferencji prasowej przewoźnik poinformował także, że na poznańskim lotnisku bazę będzie miał jeden samolot. - Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta - mówi Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. - Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia.

dqcg31p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqcg31p