Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Nowe wizy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zmiany dotyczą także Polaków

Władze ZEA rozpoczęły właśnie prace nad uaktualnieniem przepisów wizowych dla turystów. Prawdopodobnie już za kilka miesięcy dokumenty umożliwiające pobyt w tym kraju będą wydawane aż na pięć lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z nową wizą będziemy moglki również częściej przyjeżdżać do ZEA
Z nową wizą będziemy moglki również częściej przyjeżdżać do ZEA (Shutterstock.com)

Dziś Polacy planujący pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą ubiegać się o bezpłatną wizę, zezwalającą na przebywanie w kraju przez 90 dni od przylotu w czasie pół roku. Podróżując do tego kraju nie musimy się również obawiać dodatkowych opłat ani złożonych procedur na lotnisku.

Nowe przepisy wizowe ucieszą tych, którzy będą chcieli zostać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na dłużej. Po uzyskaniu odpowiedniej wizy turystycznej, będzie można bez problemu spędzić na miejscu nawet pięć lat, a w tym czasie wielokrotnie z niego wyjeżdżać i do niego powracać.

– Zatwierdziliśmy zmianę systemu wiz turystycznych w kraju dla wszystkich narodowości. Okres ważności będzie wynosił pięć lat, a wiza będzie wielokrotnego użytku. Gościmy ponad 21 milionów turystów rocznie, ale zamierzamy ustanowić nasz kraj głównym i globalnym celem podróży turystycznych – mówił w rozmowie z mediami szejk Mohammed Bin Rashid.

Nie wiadomo jednak czy nowa, pięcioletnia wiza zastąpi tę 3-miesięczną i w dalszym ciągu będzie bezpłatna, czy będzie to nowa, dodatkowo płatna opcja. Polacy od 2013 r. mogą bezpłatnie wyrobić wizę na lotnisku, tuż po przyjeździe do kraju. Zobaczymy, czy nowa opcja będzie dla nas równie korzystna finansowo.

Na tygodniową wycieczkę do Dubaju polecimy latem już za 2828 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: Bez wiz do USA. Można szybko trafić do aresztu

Podziel się opinią

Share
Slot