Trwa ładowanie...

Ogłoszenie marzeń. Spędź rok na Sycylii na koszt Airbnb

Miasteczko Sambuca, uznane w 2016 roku za najpiękniejsze we Włoszech, kilka lat temu zaczęło oferować domy za 1 euro. Jeden z nich wyremontowało Airbnb, a teraz szuka dla niego gospodarza na rok. Jakie warunki muszą spełnić chętni do zamieszkania na Sycylii?

Z miejscowości Sambuca do południowego wybrzeża Sycylii jest ok. 25 kmZ miejscowości Sambuca do południowego wybrzeża Sycylii jest ok. 25 kmŹródło: Adobe Stock, fot: Andrew Mayovskyy
dady3ta
dady3ta

W lipcu ub.r. pisaliśmy, że władze włoskiego miasteczka Sambuca, leżącego na zachodzie Sycylii, wystawiły na sprzedaż 20 domów za symboliczną kwotę 2 euro za jeden. To kontynuacja inicjatywy, w ramach której w 2019 r. chętnym zaproponowano 16 domów po 1 euro. Do akcji zgłosili się ludzie z całego świata.

Sambuca - sukces akcji "Domy za 2 euro"

Projekt okazał się sukcesem, a dzięki remontom nabytych domów doszło do ekonomicznego "boomu". Przy pracach remontowych uczestniczyły lokalne firmy i zakłady.

Okazuje się, że właścicielem jednej z nieruchomości jest Airbnb. Platforma znalazła ciekawy sposób na reklamę. Ogłosiła właśnie, że szuka gospodarza do wyremontowanego domu, który będzie mógł za darmo w nim mieszkać przez cały rok.

dady3ta

Ogłoszenie marzeń - rok na Sycylii za darmo

Dzięki kampanii z 2019 roku społeczność miasteczka znacznie odmłodniała i zrobiła się międzynarodowa. Wszystkich łączy jednak zamiłowanie do natury i włoskiej kultury, a także zaangażowanie w życie miasteczka. Takich osób szuka też Airbnb.

Wybrana osoba będzie mogła zabrać ze sobą przyjaciela, partnera czy nawet rodzinę (maksymalnie dwoje dorosłych i dwoje dzieci).

Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, być w stanie przenieść się do miasteczka Sambuca od 30 czerwca 2022 r. i mówić po angielsku. Włoskiego będą uczyć się podczas pobytu na koszt Airbnb. Za loty i transfer na Sycylię także płaci platforma.

dady3ta

Gospodarz ma możliwość zamieszkania bez czynszu w całkowicie wyremontowanym domu. Warunkiem jest jednak "wynajmowanie" jednego pokoju na Airbnb i przyjmowanie w nim gości. Przy czym zarobki z wynajmu może zostawić dla siebie.

Zgłaszacie się?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jedzenie tańsze niż w Warszawie. Ceny na Sycylii na wakacje 2021

dady3ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dady3ta