Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Ostróda. W dawnym areszcie śledczym ma powstać hotel

W pobliżu bulwaru i brzegu Jeziora Drwęckiego, czyli w reprezentacyjnej części Ostródy, znajduje się dawny areszt śledczy dla kobiet. Władze mazurskiego miasta liczą, że nabywca przerobi go na hotel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena wywoławcza wynosi 1,67 mln zł. Ustny przetarg ma się odbyć 12 sierpnia
Cena wywoławcza wynosi 1,67 mln zł. Ustny przetarg ma się odbyć 12 sierpnia (Google Maps)

Areszt dla kobiet w Ostródzie jest nieczynny od marca 2018 r. Zostały zamknięty decyzją resortu sprawiedliwości, co było związane ze zmianami w funkcjonowaniu więziennictwa w naszym kraju. Obiekt jest aktualnie własnością Skarbu Państwa, a zarządza nim starosta ostródzki.

Ciężko mówić o walorach estetycznych budowli. Ostatni większy remont przeprowadzono kilkanaście lat temu. Jednak, jak informuje PAP, nie jest to mała nieruchomość – areszt składał się z 9 budynków i był przeznaczony na 75 osób. Poza głównym, trzykondygnacyjnym gmachem (powstał przed II wojną światową), są też: magazyn, warsztaty, budynek administracyjny i garaże. Działka, na której stoi placówka, ma ok. 30 akrów. I choć planowano jej rozbudowę – nie pozwoliło na to położenie.

Ostróda - baza noclegowa w dawnym areszcie

Skoro areszt jest nieczynny od 2 lat i jest położony w atrakcyjnym miejscu - w reprezentacyjnej oraz turystycznej części miasta - lokalne władze postanowiły, że najlepiej będzie, jeśli zostanie przerobiony na hostel lub hotel niższej kategorii. - Możliwość przenocowania w dawnym więzieniu mogłaby być atrakcyjnym chwytem marketingowym - powiedział Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki.

Początkowy plan był taki, aby kompleks przekształcić w ośrodek socjoterapii dla młodzieży, ale wstępna wycena przekwalifikowania budynku przerosła finansowo Ostródę. Na ten cel trzeba by było przeznaczyć nawet 5 mln zł. W związku z tym starostwo po uzyskaniu zgody wojewody warmińsko-mazurskiego postanowiło wystawić nieruchomość na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosi 1,67 mln zł. Ustny przetarg ma się odbyć 12 sierpnia.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Zobacz też: Gdzie w tym roku Polacy pojadą na wakacje? Najnowsze dane nie pozostawiają wątpliwości

Podziel się opinią

Share
Slot