Trwa ładowanie...
d3qmbyc

Pałac Majów. Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia w Meksyku

Wyjątkowe znalezisko okazało się być pałacem, który ponad 1000 lat temu zamieszkiwany był m.in. przez kapłanów pradawnych Majów. Odnaleziono go niedaleko turystycznej miejscowości Cancún we wschodnim Meksyku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pałac może być cennym źródłem wiedzy na temat życia pradawnych Majów
Pałac może być cennym źródłem wiedzy na temat życia pradawnych Majów (National Institute of Anthropology and History (INAH))
d3qmbyc

Zabytkowa budowla została odnaleziona w starożytnym mieście Kuluba. Pozostałości pałacu to sześciometrowy budynek o wymiarach 55 na 14 metrów. Naukowcy szacują, że zamieszkiwano go w latach 600-1050, czyli w latach świetności cywilizacji Majów. W latach 250-900 zajmowała ona tereny obecnego Meksyku, Gwatemali, Belize i Hondurasu.

Archeolodzy zacierają ręce, bo jak twierdzą – to dopiero początek ich badań. Zabrali się za jedną z najobszerniejszych struktur w okolicy. Badacze chcą bliżej przyjrzeć się dawnemu życiu Majów w południowo-wschodniej części Meksyku.

d3qmbyc

Architektura, ceramika oraz wykończenia ścienne pałacu przypominają te, które odnaleziono w Chichen Itza na półwyspie Jukatan. Poza pałacem w Meksyku archeolodzy odkryli również budynki mieszkalne, świątynię i inne konstrukcje wykonane z kamienia.

Źródło: Rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sensacyjne odkrycie w Ziemi Świętej. Badacze mają dowód

d3qmbyc

Podziel się opinią

Share

d3qmbyc

d3qmbyc