Trwa ładowanie...

"Pasjonat" z 80 ptakami w bagażach. Złapano go na lotnisku

Tygrysy, żółwie, pytony. Niektórzy nie mają wyobraźni i umieszczają żywe stworzenia w bagażach. Ostatnio na paryskim lotnisku zatrzymano kolejnego "pasjonata" zwierząt - tym razem ptaków.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Pasjonat" z 80 ptakami w bagażach. Złapano go na lotniskuŹródło: Shutterstock.com
d2napfp
d2napfp

Mężczyzna w starszym wieku, o obywatelstwie austriackim, wracał z Meksyku. Celników zaintrygowała liczba bagaży, które miał ze sobą. Emeryt podróżował z pięcioma walizkami. Podczas kontroli im oczom ukazał się niecodzienny widok. W trzech torbach znaleziono 80 ptaków – 79 jeszcze żyło. Podczas zatrzymania Austriak próbował tłumaczyć, że jest pasjonatem ptaków.

Choć ten wątpliwy miłośnik zwierząt został złapany w piątek 27 lipca, informacja o incydencie wyszła na jaw dopiero 1 sierpnia. Przekazała ją francuska agencja AFP, dodając jednocześnie, że z przeszmuglowanych okazów przeżyło tylko 24. Powołując się na źródło sądowe, napisano, że przyczyną śmierci przemycanych ptaków były złe warunki transportu oraz stres spowodowany uwięzieniem.

Pozostałymi zwierzętami zajęły się służby weterynaryjne, które jeszcze tego samego dnia przetransportowały je do środkowo-wschodniej Francji.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dyrektor generalny francuskiej Ligi na Rzecz Ochrony Ptaków Yves Verilhac zwrócił uwagę, że na lotnisku powinien znajdować się ośrodek, w którym można by umieścić przemycane w karygodnych warunkach zwierzęta i objąć je kwarantanną ze względu na ich "niepewny stan zdrowia". Kolejny transport może być tragiczny w skutkach dla pozostałych przy życiu stworzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dzikie zwierzęta z przemutu

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2napfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2napfp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj