Pechowe wakacje turystów w Wenecji. Jazda "na gapę" i skok do kanału za 520 euro
Canal Grande w Wenecji nazywany jest "najpiękniejszą ulicą świata". Ta włoska perełka przyciąga miliony turystów po romantyczne wrażenia. Pewna Amerykanka wróci stąd nie tylko ze złymi wspomnieniami, ale również uboższa o 520 euro (ok. 2200 zł).
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
18-letnia turystka z Ameryki chciała zaoszczędzić na bilecie i postanowiła popłynąć tramwajem wodnym "na gapę". Jednak na widok kontrolerów straciła głowę i… skoczyła do Canal Grande, czyli cieśniny weneckiej. Szybko jednak wyłowili ją strażnicy miejscy.
Na posterunku straży miejskiej Amerykanka tłumaczyła, że nie wiedziała o zakazie kąpieli w kanałach. Za złamanie przepisów musiała zapłacić ponad 520 euro. Karę zapłaciła na miejscu kartą kredytową. Dlaczego tak dużo? 450 euro (ok. 1900 zł) kosztował ją skok do wody a ponad 70 (ok. 300 zł) musiała zapłacić za brak biletu.
W Wenecji nie tylko Canal Grande, ale również pozostałe kanały stale patrolują strażnicy miejscy i to oni interweniowali, aby wyciągnąć z wody pasażerkę bez biletu. Warto pamiętać, że w kanałach obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.
Zachowaniem ludzi łamiących prawa obowiązujące w mieście jest zbulwersowany burmistrz miasta, który wypowiadając się dla włoskich mediów zasugerował, aby kary były wyższe.
– Tej turystki nie należało tylko ukarać grzywną. Musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i wyrzucenia jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających – powiedział burmistrz Luigi Brugnaro.
Canal Grande – to najsłynniejsza i najpiękniejsza droga wodna w Wenecji o charakterystycznym kształcie odwróconej litery "S". Już w XV w. jeden z francuskich ambasadorów ochrzcił go mianem "najpiękniejszej ulicy świata". Dzielący miasto na dwie części, ma niecałe 4 kilometry długości. Łączy Piazzale Roma przy dworcu kolejowym z kanałem św. Marka przy Piazzetta di San Marco. Po obu jego stronach można podziwiać znakomite pałace z przepięknymi fasadami. Jest ich ponad dwieście, a powstały na przestrzeni pięciu wieków, stanowiąc tym samym architektoniczną dokumentację dziejów tego miasta.
Wenecja to miasto odwiedzane każdego roku przez 30 milionów turystów. Położone jest na bagnistych wysepkach Adriatyku i tworzy zespół mostów oraz kanałów. Swoista architektura i nietypowe położenie miasta sprawiły, że zostało ono w całości wpisane na listę UNESCO.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: 200 zł za dwie kawy. Turyści w Wenecji oburzeni rachunkiem
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.