Trwa ładowanie...
ycipk-21qmkv

Piękni, młodzi, z marzeniami. Prowadzą bloga, którym zachwyca się świat

Ona pielęgniarka z Porto, on projektant jachtów z Koszalina. Claudia Ferreira i Michał Lastowski, mieszkają w Anglii i wspólnie prowadzą bloga Partimetravelers, którym zachwycają się zagraniczne media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Claudia i Michał na wyspie Phuket w Tajlandii
Claudia i Michał na wyspie Phuket w Tajlandii (Instagram.com)
ycipk-21qmkv

Monika Sikorska: Jesteście zakochani, to widać. Cudownie, że możecie wspólnie spełniać marzenia i rozwijać swoje pasje. Poznaliście się w podróży?
Partimetravelers: Podróżowanie sprawia nam wiele radości, jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani faktem, że możemy łączyć i rozwijać nasze wspólne pasje związane z fotografią i poznawaniem nowych miejsc. Poznaliśmy się na spotkaniu towarzyskim naszych znajomych i od pierwszej chwili zakochaliśmy się w sobie. Po 3 miesiącach znajomości wybraliśmy się na pierwszą wspólną podróż, a po 6-ciu zdecydowaliśmy się na wspólne dzielnie naszej codzienności i zamieszkaliśmy razem.

Oboje pracujecie na pełen etat, ale czy praca nie przeszkadza wam w planowaniu kolejnych wyjazdów?
Zgadza się, od czasu ukończenia studiów pracujemy na pełen etat, z tego powodu nie mamy możliwości wzięcia bezpłatnego urlopu. Mimo to znaleźliśmy metodę na pogodzenie podróżowania i pracy. Zwykle nasze wyjazdy są krótkie i intensywne. Gdy mamy możliwość bierzemy 2-3 dniowy urlop, co w połączeniu z weekendem daje nam co najmniej 4 noce w wybranym miejscu. Przed wylotem planujemy i staramy się wyszukać jak najwięcej ciekawych miejsc, które później zwiedzamy i przedstawiamy na portalach społecznościowych. Bezpłatny urlop brzmi atrakcyjnie, jednak najpierw musimy zapracować na swoje wyjazdy.

ycipk-21qmkv

Podróżujecie niskobudżetowo czy na wakacjach raczej nie oszczędzacie?
Podróżowanie niskobudżetowe jest nam bardzo znane, nie tylko z czasów studenckich, ale także z miejsc takich jak Islandia. Ceny są tam o wiele wyższe niż w Polsce czy Anglii, ale rekompensują je przepiękne krajobrazy. Jednak gdy odbywamy kilkudniowe wakacje, zawsze staramy się szukać okazji zawczasu i nie przepłacać za bilety, a to, co zaoszczędzimy, przeznaczamy na wyjątkowe atrakcje, które zawsze urozmaicają nasze doświadczenia.

ycipk-21qmkv

Na waszym blogu w zakładce "destinations" znajduje się 10 państw. Które było pierwsze?
Pierwszym miejscem, które wspólnie zwiedziliśmy, był Rzym. Niecałe 3 miesiące po tym, jak się poznaliśmy, wypadały Claudii urodziny, które zadecydowaliśmy spędzić we Włoszech. Byliśmy pod wrażeniem miejsca i jego historii, a dzięki wyjazdowi zrozumieliśmy, że łączy nas pasja do fotografii i podróżowania.

A które miejsce na świecie jak dotąd urzekło was najbardziej?
Jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ każde miejsce i każda kultura ma w sobie coś wyjątkowego, czego nie da się zapomnieć. Jednym z takich doświadczeń było podziwianie na własne oczy zorzy polarnej na Islandii. Nie spodziewaliśmy się, że kolory na niebie są aż tak intensywne i mogą się tak szybko zmieniać. Ciężko jest pokazać to na zdjęciach, ale na pewno jest to jedno z doświadczeń, które wywarło na nas ogromne wrażenie.

ycipk-21qmkv

Na blogu piszecie, że Claudia zajmuje się przygotowywaniem outfitu i akcesoriów do kolejnych podróży. Czyli wasze wycieczki to raczej sesje zdjęciowe w nietypowych lokacjach?
Nasza miłość do podróżowania i poznawania nowych kultur nauczyła nas, że na zrobienie świetnego zdjęcia z podroży, które odzwierciedla nasze doświadczenia i uczucia, składa się wiele czynników. Jednym z nich są ubrania i akcesoria, które nosimy. Ze względu na naszą pasję do fotografii i chęć ciągłego doskonalenia naszych zdjęć, staramy się planować najmniejsze szczegóły. Nasze podróże nie są profesjonalnymi sesjami zdjęciowymi, a raczej wakacjami pasjonatów fotografii.

Czyli opowiadanie historii poprzez zdjęcia i wideo jest bardziej wymowne niż za pomocą słów?
Jest to forma, która najbardziej nam odpowiada i dzięki zdjęciom jesteśmy w stanie przekazać nasze prawdziwe wrażenia i emocje. W dobie internetu, Instagrama i Facebooka ciężko jest zdobyć uwagę użytkowników na dłużej, dlatego przekaz za pomocą fotografii czy wideo w naszym wypadku sprawdza się najlepiej.

ycipk-21qmkv

Wasz blog został nominowany w konkursie UK Blog Awards, a ostatnio pisały o was portugalskie gazety. Zależy wam na rozgłosie?
Nominacja na UK Blog Awards w kategorii fotografii jest dla nas wielkim wyróżnieniem i osiągnieciem. Motywuje nas do tworzenia jeszcze lepszych zdjęć i wideo z naszych wyjazdów. Nie zależy nam na rozgłosie, ale wiadomo, że im więcej osób znajduje inspirację na naszym blogu, tym większą sprawia nam to satysfakcję.

Jesteście w trakcie planowania podróży poślubnej. Gdzie spędzicie swój miodowy miesiąc?
Pobieramy się w czerwcu, a 3 dni później lecimy na wakacje naszego życia i zadecydowaliśmy spędzić intensywny miesiąc w kilku krajach. Będziemy w Dubaju, na wyspie Zanzibar w Tanzanii, Kenii, na Seszelach, a ostatnią noc spędzimy w Paryżu. Mamy już zaplanowane noclegi, a także stroje i akcesoria, które pomogą nam w ujęciu piękna tych egzotycznych miejsc. Wszystko będziemy nagrywali i fotografowali, a po powrocie podzielimy się wspomnieniami i doświadczeniami na blogu oraz w mediach społecznościowych.

ycipk-21qmkv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak tanio podróżować?

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21qmkv

ycipk-21qmkv
ycipk-21qmkv