Trwa ładowanie...

Po Gubałówce spaceruje niedźwiedź. Taternicy uczulają turystów

W rejonach Furmanowej i Ligasówki na Gubałówce widziano w ostatnich dniach spacerującego niedźwiedzia. Zwierzę prawdopodobnie szuka pożywiania przed zimą. "Uważajcie" - przestrzegają taternicy w poście opublikowanym na Twitterze.

Share
Taternicy uczulają turystów spacerujących po górach
Taternicy uczulają turystów spacerujących po górach Źródło: Adobe Stock, fot: Szymon Bartosz
d1l086z

Nietypowego gościa od kilku dni spotykają zarówno turyści, jak i mieszkańcy Zakopanego. Kilku osobom udało się nawet sfilmować niedźwiedzia spacerującego po parkingach czy prywatnych posesjach.

Niedźwiedź na Gubałówce - szuka pożywienia przed zimą

"Uważajcie na niedźwiedzia na Gubałówce. Nie wiadomo, czy to ten sam niedźwiedź, który wiosną schodził ze stoków Gubałówki na Tatary. Wiadomo, że od paru dni zwierzę pojawia się przy posesjach na Furmanowej i Ligasówkach" - czytamy w poście udostępnionym na profilu Tygodnik Podhalański na Twitterze.

d1l086z

Niedźwiedź prawdopodobnie poszukuje pokarmu, by nabrać masy przed nadchodzącą zimą. Niestety, turyści każdego dnia zostawiają po sobie w rejonach Gubałówki mnóstwo śmieci. Ich zapachy przyciągają dzikie zwierzęta.

Niedźwiedź na Gubałowce

Niedźwiedź na Gubałówce - taternicy uczulają turystów

Pracownicy TPN przestrzegają turystów przed przebywaniem w górach po zmroku oraz przed biwakowaniem na terenie Tatr. Warto uważać również przebywając w lasach na obrzeżach parku narodowego, m.in. właśnie w okolicach Gubałówki.

Źródło: TP, "Gazeta Wyborcza"

Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1l086z

Podziel się opinią

Share
d1l086z
d1l086z